Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Gościnna apteka

21.02.2006 00:00
Za szczególną działalność na rzecz niepełnosprawnych Piotr Klima otrzymał  wyróżnienie specjalne w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu Apteka Bez Barier. Na to miano zasłużyła sobie także prowadzona przez farmaceutę placówka.
Choć wyróżnienie przyznane zostało mu pod koniec ubiegłego roku, uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy odbyło się 10 lutego w jego aptece „Św. Mikołaja”.  Apteka „Św. Mikołaja” już po raz drugi znalazła się w gronie laureatów tego konkursu. W tym roku wzięło w nim udział ponad 200 placówek z całego kraju.
 
Piotr Klima swoją aptekę dostosował do potrzeb osób niepełnosprawnych, likwidując bariery architektoniczne w środku jak i na zewnątrz budynku. Obniżył wysokość lady, ułatwiając tym samym obsługę osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dysponuje urządzeniem, ułatwiającym komunikację z osobami niesłyszącymi. Utworzył stanowisko komputerowe, przy którym klienci mogą sprawdzić ceny leków, znaleźć ich tańsze zamienniki czy też uzyskać informację o farmaceutycznych nowościach. Aptekarz pomyślał też o zorganizowaniu pokoju pierwszego kontaktu, w którym istnieje możliwość udzielenia pomocy pacjentowi, m.in. opatrzenia ran, pomiaru cukru we krwi lub też odpoczynku. Dla osób niepełnosprawnych znaczy to bardzo dużo. Chcielibyśmy, by ta apteka była przykładem dla kolejnych instytucji i urzędów – przyznaje poruszający się na wózku Jerzy Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”.   
 
Konkurs Apteka Bez Barier jest jednym z elementów kampanii społecznej realizowanej przez Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Fundację „Polska bez barier” oraz firmę Torfarm SA, zajmującą się dystrybucją leków.
 
(Adk)
  • Numer: 8 (723)
  • Data wydania: 21.02.06