środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Papierosy zamiast emigrantów

07.02.2006 00:00
Szukali przemycanych ludzi a znaleźli tysiące sztuk papierosów – taki jest efekt kontroli przez pograniczników pewnej ciężarówki.
Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 stycznia. Podczas rutynowej kontroli na drogach w okolicach Pawłowic patrol Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Raciborza zatrzymał do kontroli drogowej samochód ciężarowy. W poszukiwaniu nielegalnych emigrantów funkcjonariusze zainteresowali się skrzynią ładunkową. Jej konstrukcja była nietypowa. Wzbudziło to podejrzenia – relacjonuje mjr Grzegorz Klejnowski, rzecznik prasowy SG.
 
Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że skrzynia ładunkowa miała wbudowane skrytki, w których ukryte było 324 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przewoził je 35-letni mieszkaniec Jastrzębia. Podczas ujawnienia kontrabandy był zdziwiony ujawnionym ładunkiem. Twierdził, że pojazd nie należy do niego, a jedynie go sobie pożyczył. Wyjaśni to wszczęte postępowanie.
 
Warto dodać, że kilka godzin wcześniej w podobnych okolicznościach w okolicach Mysłowic ujawniono 101 tys. papierosów. Tym razem, 39-letni mieszkaniec Podkarpacia przewoził je w skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego. Były ukryte w specjalnie przygotowanej skrytce w podłodze.
 
Zabezpieczone papierosy są warte około 110 tys. zł. Zabezpieczone zostały także oba samochody na poczet przyszłych kar.
 
(w)
  • Numer: 6 (721)
  • Data wydania: 07.02.06