Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Wspomnienie świąt

07.02.2006 00:00
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym, 24 stycznia, odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Udział w nim wzięli uczniowie kl. IV-VI z placówek w Kobyli, Pogrzebieniu i Rzuchowie, wyłonieni drogą wewnątrzszkolnych eliminacji, poprzedzających konkurs. Ich występy podzielone były na kategorie: soliści, duety i zespoły wokalne.  W skład jury weszły Małgorzata Moneta, Maria Michalska i Aniela Stanieczek. Przy ocenie brały pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie, walory wykonawcze oraz ogólny wyraz artystyczny. W tym roku było dużo mniej znanych pastorałek, przez co występy dzieci były zróżnicowane i bardzo ciekawe – mówi nauczycielka  Joanna Szamara, organizatorka przeglądu.  
 
Celem konkursu, który odbył się w Pogrzebieniu już po raz czwarty, jest  podtrzymywanie świątecznych zwyczajów oraz zachęcenie uczniów do czerpania z tradycji miejscowości, w których mieszkają.
 
Wśród solistów zwyciężyła Sabina Knura (ZSP Pogrzebień), II miejsce – Aleksandra Kribus (ZSP Kobyla), III miejsce – Oliwia Johna (ZSP Pogrzebień). W kategorii duety I miejsce zajęły Martyna Kura i Aleksandra Kribus (ZSO Kobyla), II miejsce – Sabina Knura i Martyna Kura (ZSP Pogrzebień), III miejsce – Aneta Sitek i Aleksandra Kribus (ZSP Pogrzebień). Przedstawiciele  gospodarzy zdobyli I miejsce wśród zespołów wokalnych, II miejsce – uczniowie z Kobyli, III miejsce – zespół z Rzuchowa.
 
(Adk)
  • Numer: 6 (721)
  • Data wydania: 07.02.06