Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51/52 (714/715) Data wydania: 20.12.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Weronika Krupa PP w Tworkowie
Oma Luci ma krótkie kręcone blond włosy, mieszka ze mną. Kiedyś pracowała w sklepie. Bardzo ją kocham, bo gotuje mi obiadki, pomagam jej wtedy kulać kluski, odprowadza mnie też do przedszkola. Bardzo lubię jak bawi się ze mną lalkami albo pozwala mi pomagać sobie w kuchni. Mam jeszcze babcię Marysię, która mieszka daleko za Częstochową.
 
Patrycja Fridek PP w Tworkowie
Moja babcia Rita mieszka ze mną w Tworkowie. Ma czarne krótkie włosy i brązowe oczy. Lubię jej pomagać, gotujemy razem kluski z roladą i surówką, pieczemy też ciasta ze śliwkami. Niekiedy gramy w gry planszowe. Oglądamy razem bajki w telewizji, najchętniej Smerfy. Babcia ma kury, które pomagam jej karmić. Na Dzień Babci dam jej kwiaty i laurkę.
 
Piotr Kawaler PP w Tworkowie
Babcia Zenia mieszka ze mną w Tworkowie. Lubię jak gra ze mną i z dziadkiem w monopol, czasem gra też ze mną w szachy, na szczęście ja zawsze wygrywam. Babcia niekiedy mi pomaga jak czegoś nie umiem a czasem ja jej pomagam w robieniu ciasta i pierogów, np. babkę czarno–białą robimy. Mam jeszcze taką grę scrabble i też gram w nią z babcią, bo dziadek nie umie.
 
Dominik i Michael Kiszkowie PP w Brzeźnicy
Naszymi babciami są Maria i Helena. Ta pierwsza robi nam obiadki, bawimy się u niej puzzlami i klockami. Piecze też dla nas ciasto z mamą Kariną. Nigdy na nas nie krzyczy, robi smaczne jedzenie. Lubimy z nią oglądać bajki o walczących żółwiach. Babcia i dziadek Maks mają dużo pracy, hodują świnki i muszą ich doglądać.
 
Jakub Antczak PP w Brzeźnicy
Mam pięcioro rodzeństwa – Kasię, Żanetę, Anię, Olę i Tomka. Mam też dwie babcie – Zosią i Ewę. Pierwsza mieszka w Raciborzu. Jak jestem u niej to zjadam ze smakiem buraczki i ziemniaczki z cebulką. Ona robi bardzo dobre jedzenie. Częstuje mnie też moimi ulubionymi miśkami z żelków. Bawię się nią w chowanego.
 
Paulina i Julia Titarenko PP w Brzeźnicy
Mamy po 5 latek. Mieszka z nami babcia Erna i dziadek Ludwik. Babcia gotuje nam przepyszne obiadki, a najbardziej lubimy jeść kluski i mięsko. Smakują nam też sałatki i ogórki. Babcia nauczyła nas zabawy, którą uwielbiamy – o budowaniu mostów. Kochamy ją za to, że jest taka dobra dla nas.
 
Mateusz Szebastik PP w Nowej Wiosce
Oma Adela jest dobra. Mieszka w Bolesławiu. Często ją odwiedzam. Ma siwe włosy. Ubiera się w spodnie. Najbardziej cieszy się, jak do niej przyjeżdżam. Daje mi wtedy kiełbasę i słodycze. Piecze dobre ciasta i ciasteczka. Ma ogródek, pomagam jej wyrywać chwasty. Na urodziny kupiła mi rowerek. Kocham ją i noszę jej rysunki.
 
Ania Karnówka PP w Nowej Wiosce
Oma Grita jest dobra, bo to widać. Cieszy się, jak do niej przyjeżdżam, jest wtedy miła.  Pomagam jej w ogródku. Podaję kopaczkę. Ma brązowe włosy. Jest nowoczesna, bo jest młoda. Ubiera się w spodnie, jeździ na rowerze. Gotuje kartofle, kotlety, kluski, rolady, piecze torty na urodziny i kolorowe ciastka na święta. Kocham ją bo ma takie wielkie dobre serce.
 
Natalia Skiba PP w Nowej Wiosce
Babcia Helga jest miła, bo woła mnie na obiady. Lubi robić zupy i piecze ciasta na święta. Ładnie się ubiera, modnie. Niekiedy chodzi w gaciach, niekiedy w spódnicach. Przychodzi po mnie do przedszkola. Ma fioletowe pasemka. Daje mi słodycze, bawimy się z kotkiem, chodzimy na spacery. Opowiada mi o tym, jak była mała i chodziła do przedszkola. Kocham ją i lubię się do niej przytulać.
 
Karolina Matuszek PP w Roszkowie
Oma Ana ma brązowe włosy, zakręcone i wielkie. Jest wesoła. Cieszy się, jak idzie kajś na wesele, urodziny albo kawa. Kocham ją, że durh do niej przychodza, patrza  z nią na telewizor. Ma zielony sweter z kryształkami. Spódnica se ubiero albo czorne galoty. Bawi się ze mną, kupuje mi w sklepie lizaki. Cieszy się, jak mo urodziny. Fajna jest.
 
Dawid Bugla PP w Roszkowie
Z omą Trudą bawimy się w farmę albo pociąg. Jak mam urodziny to uma zawsze fajnie się ubiera. Ma taką fajną zieloną bluzka i różowe spodnie. Jest wesoła. Razem oglądamy bajki. Ma czorne krótkie włosy. Przez cały czas gotuje zupa z nudlami i frytki. Bardzo mi to smakuje, a jak są frytki, to nawet zjem trzy talerze. Uma lubi piec buraczki. Wszędzie jeździ na rowerze, bo ją boli noga.
 
Donata Blokesz PP w Roszkowie
Na moją babcię Anusię niektórzy mówią Anuta. Przychodzi po mnie do przedszkola. Bardzo dobrze gotuje. Najlepiej kluski z mięskiem, sos i zupę z gwiazdkami – pyszne. Jest fajna, bo mnie pilnuje. Bawimy się razem w literki, oglądamy bajki. Lubi długo spać.  Jak jestem chora, to chodzi ze mną do lekarza. Kocham ją za to, że daje mi słodycze i mnie kocha.