Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (685) Data wydania: 06.12.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Angelika Widok PP w Zawadzie Książęcej
Mam dwie babcie. Oma Sztefa ma krótkie brązowe włosy, lubię jak opowiada mi bajkę o Czerwonym Kapturku. Przychodzi do mnie jak jeszcze śpię, jak mama idzie do roboty i budzi mnie do przedszkola. Daje mi pieniążki, myje kubki, talerze, szklanki i widelce. Druga babcia mieszka w Żerdzinach i robi pyszne spaghetti. Na Dzień Babci ostatnio dałam jej takie czerwone serduszko.
 
Adam Nowak PP w Zawadzie Książęcej
Jedna moja babcia nazywa się Marysia a druga Matylda. Do babci Matyldy, która jest na wózku niedawno się wprowadziliśmy. Babcia Marysia też mieszka w Zawadzie Ks. Ma takie czarne włosy pół na pół, częstuje mnie cukierkami jak ma. Kiedyś jechaliśmy z babcią Marysią bardzo daleko na rowerze. Mam u niej w domu niektóre zabawki i czasem się tam bawię.
 
Mariusz Porwoł PP w Zawadzie Książęcej
Babcia Deta mieszka w Raciborzu. Przeważnie w niedzielę do niej jeździmy, bawię się wtedy z Dawidkiem a babcia nam daje zabawki. Niekiedy jak jestem u niej to chodzimy razem do kościoła. Babcia Luca mieszka z nami w domu w Łęgu, ma tam swój pokój, zawsze wołam ją na obiad. Babcia Luca jest mamą od babci Dety, a babcia Deta jest mamą mojej mamy.
 
Paulina i Wiktoria Stefunyn PP w Łęgu
Babcia ma na imię Wera i mieszka w Łęgu. Najbardziej lubimy z nią gotować, robimy kluski, pieczemy też pyszne ciasta. Bawimy się też w kościół. Babcia ma krótkie czarne włosy. Najczęściej siedzi w domu bo jest chora. Robi nam z jajek taki pyszny kogel–mogel. Babcia Krysia jest już w niebie.
 
Kinga Brzoska PP w Łęgu
Moja babcia nazywa się Lena. Mieszka ze mną i odprowadza mnie do przedszkola. Gotuje mi też jajka i bawi się ze mną a ja pomagam jej w ogródku. Babcia Marysia mieszka w Pogrzebieniu. Jeżdżę do niej na wakacje i bawię się tam z moim kuzynem Bartoszem. Pomagam jej też w gospodarstwie, bo babcia ma krówki i świnki i zawsze pokazuje mi co przy nich robi.
 
Dominika Szulc PP w Łęgu
Oma Wera umie heklować czapki i szaliki, zrobiła mi też takie fajne papuczki. Mieszka razem ze mną w Łęgu, jest mała i ma czarne włosy. Jak jest w domu to chodzi w spodniach a na specjalne okazje ubiera się w sukienki. Piecze pyszny tort z różą. Oma Jadzia mieszka w Lubomi, lubię chodzić z nią na spacery i jak kupuje mi gazety z Barbie.
 
Karolina Lazar PP w Ciechowicach
Oma Regina mieszka ze mną, gotujemy razem kluski, mięsko i kartofle, pieczemy też ciasto z rodzynkami. Oma chodzi też ze mną na spacerki pod Odrę i czyta mi bajki o krasnoludkach. Kiedyś pracowała w Nimcach. Kupuje mi chrupki i soczki. Do omy Gosi jeżdżę po mleczko, mówi mi, że mam pić mleczko, żebym była zdrowa. Obie omy są bardzo kochane.
 
Artur Król PP w Ciechowicach
Babcia Irena mieszka ze mną, lubię z nią pracować. Sadzimy razem kwiotka i chodzę z nią do piwnicy. Ma papugę, która nazywa się Kubuś i kanarka. Pomagam je karmić. Jest ładna i ma blond włosy. Babcia Marysia mieszka w Turzu, jeżdżę do niej na pyszne placki z masłem. Mam jeszcze prababcię Agnieszkę. Chciałbym, żeby wszystkie żyły 100 lat.
 
Natalka Grycman PP w Ciechowicach
Babcia Rita mieszka w Babicach, daje mi mleko, ciastka i kompot z jabłuszek. Ona ma krówki, króliki i świnki, pomagam jej dawać im jeść. Oma Marysia mieszka w Bolesławiu, przyjeżdża do nas autem – pandą. Gramy razem w karty i zawsze ja wygrywam. Pracuje w Holandii. Oma Tonia to jest moja prabacia i mieszka z omą Marysią.
 
Weronika Polczyńska PP w Górkach Śląskich
Babcia Magda mieszka ze mną. Pracuje w przedszkolu w kuchni, gotuje nam pyszne obiadki. Ma takie czerwone, farbowane włosy. Bardzo ją kocham za to, że jest dobra i piecze pyszne ciasta. Babcia Janka mieszka w Chwałowicach, często ją odwiedzam i niekiedy u niej z siostrą śpimy. Jak u niej jestem pomagam jej karmić kurki. Też ją bardzo kocham.
 
Radek Jezusek PP w Górkach Śląskich
Babcia Irka pracuje w sklepie spożywczym. Lubię piec z nią kołocze z jabłkami i posypką. Jeździmy też razem na basen. Na obiad gotuje mi kapustę, kurczaka, sos i kartofle. Chodzi ze mną do lasu na grzyby a później robimy zupę grzybową. Babcia Genia mieszka w Zwonowicach. Jeżdżę do niej na wakacje i buduję tam domki z foteli. Prababcia Aniela jest taaka gruba.
 
Filip Wróbel PP w Górkach Śląskich
Jedna babcia ma na imię Krysia, przyprowadza mnie do przedszkola i zajmuje się mną, kiedy mama jest w pracy. Malujemy kredkami domki, wychodzimy z psem Luną na spacer i na zakupy. Kupuje mi słodycze. Babcia Marysia mieszka w Szymocicach, przyjeżdża do nas na rowerze i robi na drutach. Kocham je obydwie za wszystko i życzę im, żeby długo żyły.