Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Notowania

21.12.2004 00:00
                
6 grudnia nastąpiły zmiany w składzie Rady Nadzorczej Rafako S.A. Z pracy w tym gremium zrezygnowali Monika Hałupczak oraz Roman Jarosiński. Na ich miejsce powołano Marka Wiaka oraz Leszka Wysłockiego. Marek Wiak (l. 58) jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, pracował w Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwie Handlu Zagranicznego, CHZ Minex, CHZ Polservice, a obecnie jest dyrektorem naczelnym firmy WIAK SEALS Sp. z o.o. Leszek Wysłocki (l. 71) jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, dr nauk technicznych. Był m.in.: asystentem w AGH, pracował w górnictwie na różnych kierowniczych stanowiskach, w tym przez ostatnie 10 lat jako dyrektor naczelny kilku kopalń, był wojewodą piotrkowskim, dyrektorem Departamentu Górnictwa i Geologii w Ministerstwie Górnictwa i Energetyki, pełnomocnikiem Rządu ds. Budowy Metra. Obecnie jest doradcą prezesa zarządu w Polskim Konsorcjum Gospodarczym S.A., ponadto członkiem Rady Nadzorczej firmy Mostostal Warszawa S.A.

W drodze II publicznego przetargu ustnego nieograniczonego na wysokość miesięcznego czynszu najmu prezydent chce wynająć wolny lokal przy ul. Kolejowej nr 21a/ 9 o powierzchni 57,70 m kw. (suterena), wyposażony w instalację elektryczną i wod.-kan. Cena wywoławcza wynosi 706 zł.

W tym roku Sanepid zarejestrował już 17 zgłoszeń chorób zawodowych. Stwierdzono 11 przypadków w 9 zakładach. Były to: pylica płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma, choroba narządu głosu, alergiczny nieżyt nosa, uszkodzenie słuchu, obustronny ubytek słuchu, żółtaczka typu C, borelioza i gruźlica oka.

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wymianę kotła w kotłowni SP 6 w Sudole. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 11 lutego 2005 r.

34,78 mln zł przeznaczy w przyszłym roku raciborski magistrat na wydatki inwestycyjne i majątkowe - wynika z przedłożonego przez prezydenta projektu budżetu na 2005 r. Będzie to dwukrotnie więcej niż w roku bieżącym - 33 proc. wszystkich wydatków.
  • Numer: 5253 (662/663)
  • Data wydania: 21.12.04