Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Radość dla wszystkich

21.12.2004 00:00
Przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu pracowników Centrum Kultury i mieszkańców Tworkowa odbyło się 10 grudnia z okazji zorganizowanej dla dzieci zabawy mikołajkowej.
Pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia była Małgorzata Janda, która wcieliła się w rolę Macochy.
 
Tytułową bohaterkę zagrała Sabina Ciuraszkiewicz. Partnerował jej Łukasz Fulneczek. W roli Króla wystąpił radny Hubert Kasza, a królewskiej małżonki - Kornelia Płaczek. Narratora opowieści zagrał Grzegorz Utracki, dyrektor placówki. Dziecięca publiczność z zapartym tchem śledziła przygody Kopciuszka, żywo reagując na rozwój baśniowych wydarzeń. Ich wyobraźnię niewątpliwie pobudzały bajecznie kolorowe stroje aktorów, przygotowane przez reżysera przedstawienia. Kolejną atrakcją wieczoru była zabawa, poprowadzona przez bohaterów bajki. Dzieci brały udział w przygotowanych z myślą o nich drużynowych konkurencjach. Co prawda grupa Macochy była równie liczna, jak Kopciuszka, jednak najpierw wymagało to z jej strony przekupienia dzieci łakociami. 
 
W zeszłym roku na deskach tworkowskiego Centrum Kultury wystawiono „Jasia i Małgosię”. Przedstawienie odbyło się w czasie karnawału. „Kopciuszek” był pierwszym, zaprezentowanym przed świętami spektaklem. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu zabawy na stałe zapiszą się w kalendarz tworkowskich imprez kulturalnych. Sprawiają bowiem one radość nie tylko publiczności, lecz także grającym w przedstawieniu aktorom.

(Adk)
  • Numer: 5253 (662/663)
  • Data wydania: 21.12.04