Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Pierniki pod młotek

21.12.2004 00:00
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pogrzebieniu 12 grudnia odbył się kiermasz świąteczny. Impreza zorganizowana została po raz pierwszy, a uzyskany z niej dochód przeznaczony zostanie na odnowienie szkolnej biblioteki.
Inicjatorką przedsięwzięcia była Ewa Gębalczyk, przewodnicząca komitetu rodzicielskiego. W przygotowania przeznaczonych na sprzedaż świątecznych stroików, ozdób i ciast zaangażowały się też inne mamy, m.in. Ewa Biskup, Maria Kocur, Grażyna Wróbel, Karina Adamicka, Aleksandra Klimek, Alicja Pozimska, Ksenia Pytlik, Mirela Radecka, Mirela Kapuścik i Katarzyna Żukowska. Dzieci wystawiły na sprzedaż zrobione przez siebie świąteczne kartki i aniołki z masy solnej. Mamy nadzieję, że organizowanie kiermaszu stanie się w naszej szkole tradycją. Takie imprezy integrują naszą społeczność - zapewniła Maria Kubiczek, dyrektorka ZSP. 
 
Jedną z atrakcji kiermaszu była licytacja ozdobnych wyrobów ciastkarskich. Główny punkt aukcji stanowił domek z piernika. Licytację wygrała Monika Kijanka, właścicielka miejscowej piekarni, która też ofiarowała szkole makowce, sprzedane podczas kiermaszu.
 
Uczniowie uświetnili przedsięwzięcie prezentując program artystyczny. Dzieci z I kl. przygotowały przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek, czyli bojka o dziołszce w czerwonyj czopce”. Świąteczna zabawa nie mogła obyć się też bez jasełek i kolęd.
 
Podczas kiermaszu odbył się pokaz modeli latających, wykonanych przez uczniów, należących do działającego od września Koła Modelarskiego przy Oratorium Salezjańskim „Nielot”, prowadzonego przez instruktora Marka Łysakowskiego.

(Adk)
  • Numer: 5253 (662/663)
  • Data wydania: 21.12.04