Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Oni są najlepsi

21.12.2004 00:00
Prezydent Jan Osuchowski przyjął 6 grudnia zasłużonych ludzi sportu, którzy swoimi dokonaniami promują w kraju i za granicą nasze miasto. Kanwą spotkania było zakończenie czynnej kariery przez złotego medalistę olimpijskiego z Atlanty, Ryszarda Wolnego.
Pięciokrotny uczestnik igrzysk zdobył wiele laurów na matach całego globu. Aktualnie jest pierwszym trenerem MKZ „Unia” Racibórz i wiceprezesem klubu. Nie ukrywam, że interesuje mnie praca na stanowisku trenera kadry narodowej. Konkurs ma być rozstrzygnięty w najbliższym czasie. Byłoby to dla mnie nowe i ciekawe doświadczenie - powiedział R. Wolny.
 
Beata Monica-Szyjka (MKS-SMS „Victoria”) jest czołową lekkoatletką kraju w biegach długich. Od wielu lat reprezentuje kraj w międzynarodowych, sztafetowych biegach przełajowych, które rozgrywane są zazwyczaj w Azji. Jest aktualną medalistką mistrzostw Polski seniorów, a co ciekawe i szczególnie budzące szacunek, doskonale godzi obowiązki sportowca z pracą nauczyciela w-f w SSP nr 15.
 
Kolejnym gościem była Katarzyna Dulian (MKS-SMS „Victoria”), wschodząca gwiazda polskiego pływania. Zdobywając w Oświęcimiu mistrzostwo Polski wywalczyła nowymi rekordami kraju przepustkę na Mistrzostwa Europy Seniorów w Wiedniu. Odchodzący z aren sportowych Ryszard Wolny jakby symbolicznie przekazuje pałeczkę Kasi, dla której sportowa międzynarodowa kariera dopiero się otwiera - powiedział prowadzący spotkanie Aleksander Pordzik.
 
Uhonorowany został także jeden z najbardziej zasłużonych działaczy sportowych Wojciech Nazarko. Od wielu lat jest prezesem doskonale działającego Klubu Olimpijczyka i Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Na ostatnim Walnym Zjeździe Polskiego Związku Pływackiego został ponownie wybrany wiceprezesem związku. Jest jednym z nielicznych raciborzan pracujących w centralnych organizacjach.

 W spotkaniu uczestniczyli ponadto prezes MK „Unia” Grzegorz Pieronkiewicz i prezes „Victorii” Sławomir Szwed.

(MiR)
  • Numer: 5253 (662/663)
  • Data wydania: 21.12.04