Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Rewia świąteczna

21.12.2004 00:00
Tradycyjny przedświąteczny koncert swoich zespołów zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej. Odbył się przy zapełnionej po brzegi sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury.
Taki koncert to jedyna okazja, by rodzice i krewni naszych dzieci i młodzieży zobaczyli efekt ich rocznej pracy - mówi Aldona Krupa, prezes Stowarzyszenia, jednocześnie choreograf zespołów. W ciągu roku występują one w licznych konkursach, przeglądach i na festynach, zdobywając cenne tytuły, w tym medale mistrzostw Polski a nawet Europy. Podczas grudniowego koncertu możemy jednak naprawdę pokazać, czym jest nasze Stowarzyszenie, ile osób tu tańczy i gra, w sumie cały ogrom naszej pracy - dodaje Aldona Krupa.
 
Koncert, oglądany przez kilkaset osób, podzielono na trzy części. W pierwszej zaprezentowano tańce ludowe, do których przygrywała własna kapela „Raciborzanka”. W tym roku, w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle, zdobywając I nagrodę pozostawiła w przegranym polu znacznie bardziej renomowane kapele góralskie.
 
Za zespołami ludowymi „Raciborzanie”, którzy zaprezentowali się we wszystkich grupach wiekowych, na scenę wkroczyły mażoretki „Tęcza”; te najmłodsze kadetki i starsze seniorki. Mażoretki uświetniające wszystkie ważne imprezy w Raciborzu są dobrze znane mieszkańcom naszego miasta. Warto podkreślić, że w tym roku reprezentowały Polskę na championacie Starego Kontynentu w Chorwacji. Na koniec zaprezentowały się zespoły tańca nowoczesnego. Swój czas miały także pary turniejowe, niedawno z sukcesem występujące w Warszawie.
 Wieczór zwieńczyło spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował dzieci i młodzież słodyczami.

(waw)
  • Numer: 5253 (662/663)
  • Data wydania: 21.12.04