środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Ada w „Wigilijnej Paczce”

21.12.2004 00:00
Dziewięcioletnia Adrianna Górka wystąpi 24 grudnia w muzycznym programie rozrywkowym Telewizji Polskiej „Wigilijna Paczka”. Utalentowana wokalnie raciborzanka została zaproszona do udziału w przedsięwzięciu przez „Profilm Gdańsk”.
Adrianna została zaproszona do udziału w programie jeszcze w listopadzie, a próby nagraniowe zostały przeprowadzone 9-10 grudnia w gdańskiej hali „Oliwia”. Spektakl, w którym wystąpiło kilku znanych ogólnopolskich wokalistów oraz utalentowane muzycznie dzieci z całego kraju, został wyprodukowany przez gdański „Profilm” - Ada otrzymała carte blanche od reprezentującej producenta Barbary Skarżyńskiej. „Wigilijna Paczka” to muzyczna rewia na lodzie. Scenariusz i kierownictwo artystyczne objął nad nią Michał Juszczakiewicz. Główną jej osnową jest zaproszenie świętego Mikołaja do Polski. W programie wykorzystano nawet wyprawę polarną Marka Kamińskiego i Jasia Meli na biegun północny. Ada duecie z Majką Jeżowską zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Dzień dobry Mikołaju”. Program zostanie wyemitowany w Wigilię o godzinie 17.15 - poinformowali rodzice małej wokalistki.
 
Udział w wigilijnej rewii nie jest pierwszym w karierze Adrianny. Po raz pierwszy została zauważona po zwycięstwie w jednej z edycji programu „Od przedszkola do Opola” przed dwoma laty. Raciborzanka okazała się najlepszą uczestniczką finałowej edycji programu. Muzycy zespołu Voo Voo, których piosenki śpiewała, byli zaskoczeni jej wyrobionym głosem i możliwościami wokalnymi. Potem wystąpiła w kilku innych produkcjach muzycznych i była zapraszana na różne koncerty i festiwale. Kiedy zaś w Raciborzu koncertował swego czasu Voo Voo i Wojciech Waglewski, śpiewała wraz z nim na scenie Raciborskiego Centrum Kultury.

(sem)
  • Numer: 5253 (662/663)
  • Data wydania: 21.12.04