Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51 (661) Data wydania: 14.12.04

Noworodki

                 
Mam na imię Julia. 12 października, o godz. 14.35, postanowiłam zrobić ogromną niespodziankę moim rodzicom - Katarzynie i Grzegorzowi Ralko. Radości było co niemiara, ponieważ wówczas na świat przyszło ich drugie dziecko. Powodem do dumy była również moja waga: 2920 g i długość: 53 cm. Rodzice postanowili jak najszybciej zabrać mnie do naszego domu w Raciborzu i pokazać mojej siostrze Karolinie.

To ja - Rafał! Już od dawna planowałem zrobić moim rodzicom - Małgorzacie i Piotrowi Martynusom jakiś ciekawy prezent. Dlatego też zdecydowałem, że przyjdę na świat 19 października. Urodziłem się o godz. 12.15, ważyłem 3050 g, a mierzyłem 54 cm. Moi rodzice od razu obdarzyli mnie nieograniczoną miłością i zabrali mnie do naszego domu w Raciborzu oraz pokazali moim kochanym dziadkom i siostrze Paulinie.

Cześć. To ja - Kamil! Ujrzałem świat po raz pierwszy o godz. 22.15. Na kalendarzu widniała data 18 października. Tego dnia moi rodzice Joanna i Bogdan Kłoskowie nigdy nie zapomną, bowiem wtedy na świat przyszło ich drugie dziecko, ważące 3860 g i mierzące 57 cm. Teraz jestem już w domu w Gołkowicach i zapoznaję się z bratem Jakubem.

Witam, to ja Szymon Piotr! Od 19 października, a dokładnie od godz. 11.30, mogę spoglądać na świat i przyglądać się moim rodzicom - Maryli i Zdzisławowi Kozielskim. Doskonale pamiętam wagę, na której znalazłem się tuż po urodzeniu. Wiem, że ważyłem 3 kg i mierzyłem 53 cm. Teraz z zainteresowaniem oglądam wraz z bratem Sławkiem Mszanę z okna mojego domu.

Jestem synem Eweliny i Sebastiana Skrzyszowskich. Przyszedłem na świat 14 października w raciborskim szpitalu. Kiedy się urodziłem, wybiła godz. 9 rano. Jakiś czas później panie pielęgniarki zważyły mnie i zmierzyły. Miałem całe 56 cm długości i ważyłem 3400 g. Potem rodzice zabrali mnie do domu w Mszanie.

19 października był dla moich rodziców Agnieszki i Jana Sołtysów dniem szczególnym, bowiem wtedy na świat przyszło ich czwarte dziecko - ja, Różyczka. Urodziłam się o godz. 5.30. Ważyłam wtedy 2940 g i mierzyłam 54 cm. Tatuś jest mną zachwycony. Zabiera mnie i mamusię do naszego domu w Raciborzu, gdzie czekają już na nas Beata, Patrycja i Tomasz.

To ja - Matylda Mostek! Moja mama Agnieszka Chylińska - Mostek wydała mnie na świat 20 października dokładnie o godz. 20.10. Ważyłam wtedy 3560 g i mierzyłam 55 cm. Po wyjściu ze szpitala, wraz z moją kochaną mamą i tatusiem Tomaszem zamieszkałam w Raciborzu, gdzie czekali już na nas dziadkowie.

Jestem synem Barbary i Jana Zogatów. Przyszedłem na świat 20 października w raciborskim szpitalu. Kiedy się urodziłem, wybiła godz. 12.25. Jakiś czas później panie pielęgniarki zważyły mnie i zmierzyły. Miałem całe 55 cm długości i ważyłem 3390 g. Potem rodzice zabrali mnie do domu w Branicach, gdzie zapoznałem się z moim rodzeństwem: Martą, Irkiem i Krzyśkiem.

Już od dawna planowałem zrobić moim rodzicom - Monice i Rafałowi Świątkom jakiś ciekawy prezent. Dlatego też zdecydowałem, że przyjdę na świat 19 października. Muszę się pochwalić, że spisałem się całkiem nieźle. Urodziłem się o godz. 13.45, ważyłem 3550 g, a mierzyłem 55 cm. Moi rodzice od razu obdarzyli mnie nieograniczoną miłością i zabrali mnie do naszego domu w Raciborzu, gdzie spotkałem się z bratem Sebastianem.

Nie pytając nikogo, ja - Jakub Jan, postanowiłem, że nareszcie nadszedł czas, by wydostać się na ten świat. Było to 19 października o godz. 12.36. Moja decyzja była nieodwołalna, ponieważ chciałem wreszcie ujrzeć moich rodziców - Magdalenę i Tomasza Stokłosów. W szpitalu zważono mnie (3760 g) i zmierzono (57 cm) a potem udałem się z nimi do domu w Górkach Śląskich.

Elwira i Adam Odrozkowie nie mogli się już doczekać, kiedy na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko, czyli ja - Oliwia. Zrobiłam im niespodziankę 20 października o godz. 10.55. Ważyłam wtedy 2840 g i mierzyłam 52 cm. Teraz z mojego łóżeczka w domu w Kobyli mam okazję poznać tych, którzy czekali na mnie z niecierpliwością.

Witajcie! Jestem Daniel Hluchnik. Moimi rodzicami są Klaudia i Bernard. Mamusia po raz pierwszy ujrzała mnie 29 listopada o godz. 3.30. Ważyłem 3180 g i miałem 57 cm wzrostu. w domu czekają na mnie siostrzyczki Nicol i Jessica.Witam wszystkich! Mam na imię Marysia. 23 listopada był najszczęśliwszym dniem dla moich rodziców, Magdaleny i Jarosława Bazaków. Jestem ich pierwszą pociechą. Urodziłam się o godz. 22.30. Ważyłam wtedy 3980 g i miałam 58 cm wzrostu.

Witam wszystkich! Mam na imię Marysia. 23 listopada był najszczęśliwszym dniem dla moich rodziców, Magdaleny i Jarosława Bazaków. Jestem ich pierwszą pociechą. Urodziłam się o godz. 22.30. Ważyłam wtedy 3980 g i miałam 58 cm wzrostu.

To ja, Artur, synek Mirosławy i Jerzego Hibnerów. Oczka otworzyłem po raz pierwszy 20 listopada o godz. 1.15. Ważyłem 3920 g przy długości 58 cm. Mieszkam w Raciborzu z rodzicami i rodzeństwem.

Pozdrawiam wszystkich! Mam na imię Patrycja i jestem drugim dzieckiem Doroty i Krzysztofa Kubków z Raciborza. W domu czeka na mnie starsza o dwa lata siostra, Paulinka. Moja mamusia po raz pierwszy wzięła mnie na ręce 2 listopada, o godzinie 7.40. Ważyłam wtedy 3900 g i miałam 59 cm. Przesyłam gorące całuski wszystkim moim bliskim.

Witajcie wszyscy! Jestem synkiem Anny i Grzegorza Kedronów, ich pierwszym dzieckiem. Przyszedłem na świat 22 listopada o godz. 13.00. Ważyłem 4050 g i miałem 57 cm. Mieszkamy w Raciborzu.

Cześć! Nazywam się Kamil. Przyszedłem na świat 21 listopada o godz. 1.05. Ważyłem 3600 g i miałem 56 cm. Moimi rodzicami są Danuta i Andrzej Miensopustowie. Mam 7-letnią siostrzyczkę Oliwię. Mieszkam w Raciborzu.

Cześć! Jestem Sebastian Boczkowski. Moimi rodzicami są Beata i Roman. Mamusia po raz pierwszy zobaczyła mnie 29 listopada o godz. 10.40. Ważyłem wtedy 2180 g i miałem 47 cm długości.

Cześć! Nazywam się Daniel Rusiewicz. Przyszedłem na świat 17 listopada o godz. 15.20. Ważyłem 3 kg i miałem 51 cm. Mieszkam z rodzicami Katarzyną i Robertem. Jestem ich pierwszym dzieckiem.

Witajcie! Jestem pierwszą pociechą moich ukochanych rodziców Magdaleny i Dariusza! Będę nosiła nazwisko Piela. Przyszłam na świat 22 listopada o godz. 20.05. Ważyłam 2850 g przy długości 53 cm. Mieszkamy w Raciborzu.

Hej, to ja Mateusz. Spoglądam na świat dzięki moim rodzicom - Iwonie i Dariuszowi Gawrylukom. Po raz pierwszy ujrzeli mnie „na żywo” 9 listopada. Kiedy się urodziłem miałem 56 cm wzrostu i ważyłem 3700 g. Mam kochającą i starszą ode mnie siostrzyczkę Martynę.

Mam na imię Kuba. Jestem synkiem Katarzyny i Łukasza Pawelców, ich drugim dzieckiem, po Mateuszu, który ma już dwa lata. Mamusia ujrzała mnie po raz pierwszy 15 listopada. Kiedy przyszedłem na świat była godz. 23.55. Ważyłem 3500 g i miałem 58 cm długości. Mieszkam w Raciborzu.