środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Złota 50-tka

16.11.2004 00:00
Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu zostało laurea-tem Ogólnopolskiego Plebiscytu pod nazwą „Złota 50-tka Szkół w Polsce”.
Honorowy patronat nad plebiscytem objął Minister Edukacji Narodowej i Sportu, a także TVP 3, Gazeta „Rzeczpospolita”, British Council - Poland. Raciborska placówka jest tylko jednym z dwóch gimnazjów w województwie śląskim, które może poszczycić się takim sukcesem. Wyróżnienie odebrali w Warszawie, 6 listopada, dyrektor placówki Norbert Mika oraz Renata Klobuczek - nauczycielka języka niemieckiego.
 
Sukces w tym prestiżowym plebiscycie był możliwy dzięki wzorowej pracy raciborskiej placówki m.in. podczas realizacji europejskich programów edukacyjnych „Socrates Comenius”, „Socrates Arion”, a także projektów PHARE CBC, „Jugendwerk” itp. Niezależnie od nich nauczyciele Gimnazjum Nr 3, pracują z uczniami w oparciu o autorskie indywidualne programy nauczania, dostosowane do standardów najlepszych szkół europejskich - mówi dyrektor Mika.
 
Do sukcesu Gimnazjum Nr 3 przyczynił się również fakt, iż placówka otrzymała w październiku z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty - Jerzego Grada, wyróżnienie za udział w realizacji wizyty studyjnej pn. „Wymiar europejski w edukacji”. Słowa uznania pod adresem raciborskiej placówki wyraził również Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.
 
Koordynatorem przedsięwzięć na terenie placówki jest Renata Klobuczek, która ma do pracy wyjątkowo zaangażowany sztab uczniów i nauczycieli. Wśród nich: Małgorzatę Mieńko, Monikę Holek, Magdalenę Adamczyk i Monikę Michaliszyn. Nagrodą za uzyskanie tytułu laureata w plebiscycie jest ufundowana przez organizatorów 5-dniowa wycieczka do Londynu i Brukseli. Z ramienia Gimnazjum Nr 3 pojedzie tam Renata Klobuczek.

(opr. r.)
  • Numer: 47 (657)
  • Data wydania: 16.11.04