Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Recepta na czas wolny

16.11.2004 00:00
Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy przystąpił w tym roku szkolnym do realizacji projektu językowego w ramach programu Socrates Comenius.
Głównym celem programu jest poprawa jakości kształcenia i wzmocnienie europejskiego wymiaru edukacji szkolnej. Projekt językowy stwarza uczniom możliwość pogłębienia wiedzy oraz rozwijania umiejętności pracy zespołowej, a także dostarcza silnej motywacji do nauki języków obcych - mówi dyrektor placówki Brygida Szczepanik.
 
Zespół nawiązał współpracę ze szkołą w Portugalii. Ich uczniowie będą poznawać pożyteczne sposoby spędzania czasu wolnego, a efektem tego będzie wydana w czterech językach książka pt. „Recepta na czas wolny”. Kontakty ze szkołą partnerską odbywają się przez Internet, do którego uczniowie mają w szkole bezpośredni dostęp. Platformą porozumiewania się jest język angielski. Uczniowie, poza dodatkowymi zajęciami z angielskiego i niemieckiego, mają też możliwość szkolić podstawy języka portugalskiego. Pomysły jak mądrze zagospodarować czas wolny młodzież czerpie z aktywnego uczestnictwa w różnego rodzaju zajęciach pozalekcyjnych. Gimnazjaliści z Nędzy opisują Portugalczykom własne sposoby na walkę z nudą.
 
W realizacji projektu uczestniczy 24 uczniów, z których 12 pojedzie na dwutygodniową wymianę do Portugalii. Młodzi Portugalczycy odwiedzą szkołę w Nędzy pod koniec roku szkolnego. Nad projektem pracują wspólnie wszyscy nauczyciele Gimnazjum, na czele z koordynatorem Izabelą Pielczyk, nauczycielką języka angielskiego. Fundusze na działania związane z projektem szkoła otrzymała ze środków unijnych - dodaje dyrektor Szczepanik.
 
W ramach realizacji projektu 27 października odbyła się impreza szkolna, na której gimnazjaliści przedstawili zwyczaje związane z Halloween. Uczniowie przebrani za czarownice, diabły i duchy pokazali zwyczaje, symbole i zabawy związane z tym dniem. Przedstawienie odbyło się w języku angielskim i było związane ze zbiórką cukierków. Wszystkie słodycze zostały przekazane do Domu Samotnej Matki - „Maja” w Raciborzu.

(opr. r.)
  • Numer: 47 (657)
  • Data wydania: 16.11.04