Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Andrzejkowa opalenizna

16.11.2004 00:00
Rozmowa z właścicielką salonu kosmetycznego „EXCELLENT” Jolantą Kudzią-Koczy.
- Co to jest AIRBRUSH?

- Jest to nowoczesna i całkowicie bezpieczna metoda opalania. Polega ona na nałożeniu specjalnym urządzeniem (przypominającym pistolet), płynu samoopalającego w postaci mgiełki. Sprężone powietrze miesza się z płynem samoopalającym i poprzez odpowiednio ustawioną dyszę powstaje mgiełka, którą malujemy ciało. Głównym, aktywnym składnikiem powodującym przyciemnienie skóry jest dwuhydroksyaceton - DHA. To węglowodan, który wchodzi w reakcję z keratyną warstwy rogowej naskórka wytwarzając brązowy odcień skóry. Pokrycie całego ciała tym preparatem trwa ok. 10 minut. Umiejętne posługiwanie się tym aparatem, pozwala na piękne „wymodelowanie” sylwetki. Taka opalenizna jest równomierna, bez pasów i smug. Nie wytwarza brzydkiego zapachu i pojawia się rekordowo szybko. Często zdarza się, że klientki przychodzą na zabieg, opalający tylko górną część ciała - twarz, dekolt.

- Czy każda osoba może skorzystać z takiej metody opalania?

- Zdecydowanie tak. Substancje chemiczne, które pozwalają uzyskać przyciemnienie skóry, działają tylko na poziomie zewnętrznej warstwy naskórka, nie wnikając głębiej w skórę. Główny składnik - DHA, wytwarzany jest z cukru i używany od dawna w kosmetyce. To łagodny związek nie wywołujący podrażnień ani alergii, nie powoduje uszkodzeń naskórka i nie działa rakotwórczo. Nie jest substancją zaskórnikotwórczą, może być stosowany nawet przy bardzo tłustej skórze. Taką metodę opalania mogą stosować nawet kobiety w ciąży i kobiety karmiące. Dobrze jest wcześniej, dla pewności skonsultować się z lekarzem. Jest to metoda dla każdego, w 100% bezpieczna.
- Czy metoda ta wymaga wcześniejszych przygotowań i specjalnej pielęgnacji po zabiegu?
- Tak. Zanim z niej skorzystamy, w domu bądź też w naszym gabinecie, trzeba wykonać eksfoliację delikatnym pilingiem na bazie kwasów owocowych, którym usuwamy martwy naskórek i wydzielinę gruczołów łojowych z powierzchni skóry. Jest to bardzo ważny zbieg, jeśli piling będzie zrobiony niezbyt dokładnie, po kilku dniach mogą pojawić się ciemniejsze i jaśniejsze plamy na skórze. Na trzy godziny przed sesją nie wolno używać kremów nawilżających i oliwek. Natomiast po zabiegu, przez osiem godzin nie jest wskazane branie prysznica lub wykonywanie intensywnych ćwiczeń fizycznych. Po pierwszym prysznicu dobrze jest zastosować balsam nawilżający z substancją brązującą z DHA. W celu przedłużenia opalenizny, nasz salon oferuje odżywcze preparaty do stosowania w domu, mające na celu podtrzymanie opalenizny. Są to między innymi: balsamy, pianki do ciała i twarzy, kremy i spraye. Stosując te preparaty podtrzymujemy efekt opalenizny nawet do 10 dni.

- Jakie zabiegi opalające oferujecie Państwo w salonie?

Oferujemy dwa rodzaje zabiegów opalających. Średniobrązujący - dla osób o jasnej karnacji, które nie opalają się na solarium; mocnobrązujący - uzyskujemy tu mocną opaleniznę, dla osób które korzystają z solariów i nie boją się letniego słońca. Metoda opalającego prysznica jest alternatywą dla kobiet chcących zatrzymać na długo młody wygląd i piękną opaleniznę. Oprócz tego, w naszym salonie można kupić koktajl brązujący do picia - Bronz’Age, który przyśpiesza opalanie i jednocześnie przeciwdziała procesowi fotostarzenia. Szczególnie polecam ten preparat osobom o jasnej karnacji, w celu odnowy skóry „od środka”. Preparat ten zawiera wysokoprocentowy betakaroten, który jest szybciej przyswajalny przez organizm niż zwykłe tabletki z betakarotenem.
- Dziękuję za rozmowę.

Więcej informacji możecie państwo uzyskać
w Salonie Kosmetycznym EXCELLENT,
ul. Piwna 14 (plac Długosza), lub pod numerem telefonu 419 01 09,
od pn.- pt. w godz. Od 8.00-19.00, a soboty od 8.00-14.00.

  • Numer: 47 (657)
  • Data wydania: 16.11.04