Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Wreszcie zwycięstwo

09.11.2004 00:00
Siatkarze „AZS-Rafako” Racibórz odnieśli pierwsze zwycięstwo w II lidze. Na własnym parkiecie 6 listopada pokonali MOS „Interpromex” Będzin 3:2.
Dobrze się stało, że ważny dla obu drużyn mecz (zespoły są w strefie spadkowej) rozegrano przy peł-nym oświetleniu. Było to możliwe dzięki zabiegom działaczy „Rafako” i wsparciu finansowemu magistratu. Widoczność jest konieczna przede wszystkim dla zawodników i kibiców. Ci ostatni coraz liczniej stawiający się w hali przy ul. Łąkowej stwarzają niepowtarzalną atmosferę spotkań. Mają bez wątpienia swoją cegiełkę w wygranej „Rafako”. Pierwsza odsłona spotkania przyniosła zdecydowane zwycięstwo podopiecznych Witolda Galińskiego. Widać było, że wyszli na parkiet mocno zmotywowani. Wygrana do 18 była najniższą karą dla przyjezdnych. Chyba za bardzo nasi siatkarze uwierzyli w możliwość szybkiego wygrania meczu. W dwu kolejnych setach mnożyły się proste błędy i to przyniosło sukces gościom z Będzina. Kiedy widmo porażki zajrzało poważnie w oczy raciborzanom, wzięli się oni wreszcie to gry jaką oczekują od nich sympatycy siatkówki. W czwartym secie ich przewaga była bardzo wyraźna. Wygrana do 14 była zwiastunem szansy wygrania piątej partii. Emocje jakimi obdarzyli kibiców siatkarze można byłoby rozłożyć na kilka kolejnych spotkań. Zacięta wymiana, piłka za piłkę, trwała niemal do końca. Bardziej odporni okazali się w niej raciborscy siatkarze i wygrali ją 15:13. Oby było to początkiem wydźwignięcia się „AZS-Rafako” z ostatniej pozycji w ligowej tabeli. Następny mecz AZS rozegra na wyjeździe z „Okocimskim” Brzesko, w Raciborzu pojedynek z MKS Andrychów odbędzie się 20 listopada.

„AZS-Rafako” Racibórz - „MOS Interpromex” Będzin 3:2 (25:18, 19:25, 18:25, 25:14, 15:13)
Juniorzy Rafako przegrali na wyjeździe z Goleszowem 1:3 a zespół kadetów kontynuując dobrą passę zwyciężył w Bielsku 3:0 (red.).

(MiR)
  • Numer: 46 (656)
  • Data wydania: 09.11.04