Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Wieści gminne

09.11.2004 00:00
             
Kuźni Raciborska 

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych organizują V Bieg Niepodległości. Impreza tradycyjnie odbędzie się 11 listopada. Początek o godz. 13.00. W biegu mogą wziąć udział dzieci i młodzież oraz dorośli, którzy zgłoszą swój udział do 11 listopada w sekretariacie MOKSiR Kuźnia Raciborska przy ul. Klasztornej 9. Dzieci i młodzież powinni posiadać ważną legitymację szkolną wraz ze zdjęciem oraz pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w biegu. Młodzież szkolną zgłaszają nauczyciele wychowania fizycznego. Bieg przeprowadzony będzie wg harmonogramu, w siedmiu kategoriach wiekowych. Przeprowadzona zostanie również rywalizacja drużynowa między zgłoszonymi szkołami. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w klasyfikacji drużynowej szkół dyplomy oraz puchary.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odwołał zaplanowany na 13 listopada spektakl pt. „Wizyta starszej Hani Bielickiej”. Przyczyną jest  choroba artystki.

Krzanowice

11 listopada w Domu Kultury odbędzie się o godz. 18.00 biesiada piwna z „Ciotką Bertą” (wystąpi pięcioosobowy skład). Przewidziane są występy satyryczne, gry, zabawy, piosenki oraz sporo humoru śląskiego. Hasłem przewodnim spotkania będzie: „Gdzie humor i śpiew tam idź, tam dobre serca mają, pamiętaj - ludzie źli nigdy nie śpiewają”.

Dom Kultury w Krzanowicach będzie 14 listopada świętował 40-lecie swojego istnienia. Obchody rozpoczną się o godz. 15.00. W programie m.in. występ zespołów tanecznych ze Świetlic Opiekuńczo-Terapeutycznych w Krzanowicach i Wojnowicach, mażoretek z DK w Bojanowie, inscenizacje teatralne sekcji teatralnej z DK w Borucinie, występ Chóru Cecylia z DK w Krzanowicach, recital Agnieszki Błońskiej i występ zespołu wokalnego „Miraż” z Raciborza.

Rudnik

Górnośląskie Centrum Spotkań w Łubowicach zorganizowało 6 listopada konferencję prasową z okazji 10 rocznicy współpracy między Związkiem Wypędzonych z Turyngii a niemieckimi stowarzyszeniami społeczno-kulturalnymi w Polsce. Po niej wszyscy uczestnicy wybrali się do zamku Eichendorffów do Krawarza w Czechach. Delegacja z Turyngii przekazała 10 tys. euro na jego renowację. Następnie odbyło się spotkanie w Domu Spotkań DFK w Bieńkowicach, a uroczystości zakończył koncert oratoryjny w kościele pw. NSPJ w Raciborzu, podczas którego wystąpiły chóry Mniejszości Niemieckiej im. Eichendorffa z Raciborza i DFK z Krapkowic oraz Filharmonia Opolska pod batutą dra Piotra Barona.
  • Numer: 46 (656)
  • Data wydania: 09.11.04