Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

W skrócie - powiat raciborski

09.11.2004 00:00
                
Miejskie uroczystości w Święto Niepodległości 11 listopada rozpoczną się o godz. 10.30 mszą w kościele pod wezwaniem WNMP. Około godz. 12.00 nastąpi przejście z Rynku ulicą Odrzańską pod pomnik Matki Polki. Tam wartę honorową zaciągną funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Na placu pod pomnikiem będzie można obejrzeć także wiązankę śląskich tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” oraz marsze wojskowe prezentowane przez Orkiestrę Dętą „Plania”.

„Wdrażanie Europejskiego Funduszu Społecznego” to tytuł konferencji w której udział wziął 8 listopada wiceprezydent Raciborza Andrzej Bartela. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

8 listopada w Lyskach odbył się konwent prezydentów, burmistrzów i wójtów powiatu raciborskiego.

9 listopada polski oddział znanej firmy branży komputerowej Hewlett - Packard przekazał Gimnazjum nr 1 w Raciborzu sprzęt w nagrodę za wyniki w ogólnopolskim konkursie „W harmonii z przyrodą”.

PKS Racibórz podniósł z początkiem listopada ceny biletów jednorazowych i miesięcznych. Bilety podrożały średnio o 5%. Podwyżkę cen PKS uzasadnił rosnącymi cenami paliw.

Muzeum w Raciborzu zaprasza 12 listopada o godz. 17.00 na otwarcie wystawy z okazji 10-lecia rybnicko-raciborskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.

11 listopada o godz. 17.00 w sali kameralnej Raciborskiego Domu Kultury rozpocznie się okolicznościowy spektakl w wykonaniu teatrów: Tetraedr i Poezji.

W trakcie szóstych „Raciborskich Dni Zdrowia” 25-29 października organizowanych przez Medyczne Studium Zawodowe badaniem stomatologicznym objęto 250 dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych, a profilaktyczną edukację skierowano do 400 „pierwszaków”.

PKS Racibórz od 6 listopada zawiesił kursowanie w soboty autobusów na niektórych liniach, m.in.: Rudy-Racibórz (przyj. 5.25), Racibórz-Kuźnia Rac. przez Turze (odj. 6.10), Racibórz-Sławików (odj. 7.50) i Racibórz-Lyski (odj. 12.00). W niedzielę zawieszono m.in. kurs do Opola (5.55).

Raciborski Fundusz Lokalny ogłosił konkurs na program grantowy pn. „Mam pomysł na aktywną i twórczą jesień mojego życia”. Skierowany jest on do osób starszych i samotnych. Nagroda za pierwsze miejsce w konkursie wynosi 2500 zł. Dokumentację można otrzymać w siedzibie RFL przy ul. Rzeźniczej 8 w godz. 10.00-14.00. Termin składania wniosków z końcem listopada.

RFL uruchomił też dwa konkursy skierowane do dzieci i młodzieży. Pierwszy pn. „Czas ocalony” dotyczy współpracy dzieci i młodzieży z osobami starszymi. W drugim pn. „I ty możesz zostać filantropem” fundusz nagrodzi „działania z pożytkiem dla innych”. Projekty w obu konkursach można składać do 14 stycznia przyszłego roku. Wśród nagród są zestawy komputerowe, wieże stereo i aparaty cyfrowe.

4 i 5 grudnia Zarząd Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych o/Racibórz zaprasza na Wystawę Gołębi Pocztowych do Hali Sportowej LKS Studzienna. Na czele Komitetu Wystawowego stoi Stanisław Bachryj.

19 listopada o godzinie 17.00 w raciborskim Muzeum nastąpi otwarcie wystawy pt. „Pszczelarstwo na Śląsku”. Imprezie towarzyszyć będzie śląska muzyka ludowa w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”. Ekspozycja zaprezentuje stare narzędzia i urządzenia związane z hodowlą pszczół i produkcją miodu. Zabytki pochodzą ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - Bierkowicach, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum w Kluczborku, Muzeum w Raciborzu oraz pszczelarzy - kolekcjonerów.
  • Numer: 46 (656)
  • Data wydania: 09.11.04