Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Pogadaj sobie z wójtem

02.11.2004 00:00
Najszybszy kontakt z wójtem można tu mieć przez internet. Wystarczy zalogować się na forum dyskusyjne i już można słać listy do władzy.
Nowy płaski monitor, modna, młodzieżowa klawiatura i radiowe łącze - wójt Franciszek Marcol siada dziennie przed komputerem i odpowiada na pytania. Witryna internetowa gminy była już nagradzana przez fachowe czasopisma informatyczne. Popularności dodało jej miejsce, którego dotyczy. To przez „Nędzę” zaglądają tu internauci z całego świata. Dziwią się nazwie gminy, ale większość z nich nigdy by jej nie zmieniła. Nie chcą tego także sami mieszkańcy, bo po co się kłócić, kto jest za starą, a kto za inną nazwą.
 
Nazwa Nędza mi nie przeszkadza, ale gdy ją wypowiadam w różnych częściach kraju to wywołuje głupi uśmiech na twarzy i dlatego byłbym za tym, aby się nazywała Bogacice - napisał na forum „janusz”. Nazwa absolutnie nie powinna ulec zmianie, jest oryginalna i przyciągająca uwagę. Co więcej, doskonale pasuje do sytuacji w naszym kraju. Jednak z tego co widzę, ta gmina całkiem nieźle się rozwija, oby tak dalej - odpisał „O.”. Problem nie jest w nazwie. U nas w Górach Świętokrzyskich są też różne nazwy miejscowości. Najważniejsze, aby ludzie tam mieszkający byli zdrowi, przychylni dla siebie i wiedzieli gdzie są ich korzenie. Wszystkiego dobrego w Nowym 2004 Roku. Góralka Świętokrzyska - Alina Szwach. „YO” dodaje: Powinniście się cieszyć z takiej nazwy. Już Kazik Staszewski w piosence „12 groszy” śpiewał o was: „Ósmy grosik dla księdza, w parafii nędza”.
 
Forum powinno jednak służyć do przekazywania opinii i zadawania pytań. Zdaniem wójta Franciszka Marcola powinni tu zaglądać przede wszystkim mieszkańcy. Jak na witrynę gminy wiejskiej, ruch tu jest niemały. Coraz więcej młodych ludzi ma dostęp do sieci i umie z niej korzystać w praktyczny sposób - przekonuje wójt. Taki kontakt przez forum zbliża zwykłych ludzi do władzy, problemy gminy przestają być „ponad innymi”, a załatwienie prozaicznej nieraz sprawy nie wymaga umawiania wizyty w gabinecie. Zamiast gazet wolimy coraz częściej portale informacyjne, zamiast ganiać do banku i stać w kolejce korzystamy z kont internetowych. Nawet zakupy w sieci robimy coraz częściej. To wszystko na wsiach jeszcze raczkuje, ale mam nadzieję, że forum się rozrośnie, przybędzie tematów i dyskutantów - mówi wójt.
 
Witam panie wójcie! Mieszkam w Nędzy, proszę o zainteresowanie się korytem rzecznym rzeki Suminka, ponieważ zaraz nie będzie widoczna, bo zarasta roślinnością - napisali „mieszkańcy ul. Tuwima”. Podobnie jak w ubiegłym roku koryto Suminki zostanie wykoszone. Ten problem już od dłuższego czasu jest mi znany - odpisał wójt.
 I
nternet w Nędzy dostępny jest poprzez sieć TP SA oraz drogę radiową. Tę drugą, jako znacznie tańszą, wybrał Urząd Gminy. Oszczędza rocznie kilkaset złotych.
 
http://www.nedza.pl/forum.htm.

(waw)

  • Numer: 45 (655)
  • Data wydania: 02.11.04