Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Słońce dla przyjaciół

02.11.2004 00:00
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w tym roku obchodzi jubileusz 85-lecia istnienia. Z tej też okazji 27 października odbyły się uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.
Gospodarzem imprezy są dzieci. W ten sposób dziękują dorosłym przyjaciołom, którzy im pomagają i wspierają - powiedziała Romana Serafin, prezes TPD oddziału w Kuźni Raciborskiej. Bądźmy chociaż małym promyczkiem dla tych, którym brak jest słońca - powitała przybyłych na uroczystość gości.
 
Podczas imprezy z programem artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież z placówek z terenu całej gminy. Wręczone zostały nagrody laureatom  zorganizowanego przez TPD konkursu „Pocztówka z wakacji”, w którym wzięło udział 183 uczestników. W kat. szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Joanna Grzesik, II - Michaela Makulik, III - Karolina Haba (wszystkie z Kuźni Raciborskiej). Wśród szkół podstawowych w klasach IV - VI wygrała Karolina Wojtoszek (SP w Budziskach), II miejsce - Jesika Nowak (SP w Budziskach), III -  Karolina Koźlik (SP Kuźnia Rac.). W kat klas I - III zwyciężyła Sandra Marek (SP w Turzy), II - Amanda Patera (SP w Kuźni Rac.) i Katarzyna Grzesik (SP w Turzy), III - Kamil Wojtek (SP w Rudach), Justyna Jakubczyk i Barbara Szabałowska (SP w Budziskach). Wśród przedszkolaków: I miejsce zajęła Daria Witt (P w Siedliskach), II - Paweł Kalemba (P w Kuźni Rac.) i Szymon Krauze (P w Siedliskach), III - Jarosław Łamaza, Sandra Goldman  i Roksana Waloszczyk (P w Siedliskach), Mateusz Pieruszka i Szymon Piechulla (P w Turzy).
 
Jubileusz był okazją do podziękowań oraz wręczenia odznak i dyplomów dorosłym, którzy wpierają działalność TPD, a tym samym pomagają dzieciom. Odznaki „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: Henryk Siedlaczek (raciborski starosta), Ernest Emmrich (burmistrz Kuźni Rac.), Rita Serafin (wiceburmistrz Kuźni Rac.), Grażyna Tokarska (przewodnicząca Rady Rodziców w Gimnazjum przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Technikum w Kuźni Rac.), Zofia Purol (nauczycielka, członek zarządu TPD w Kuźni Rac.), Renata Belkius (przewodnicząca Rady Rodziców w P2 w Kuźni Rac.), Maria Tomasik (wiceprezes zarządu TPD w Kuźni Rac., przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach), Artur Amenda (prezes stowarzyszenia Arka Noego). Dyplomami „Przyjaciel Dziecka” wyróżnieni zostali: Czesława i Teofil Morawcowie, Edyta i Mirosław Żwirkowie, Barbara i Zygmunt Grabowscy, Anna Czernik, Kazimierz Worobiec i Jerzy Michalak (z Kuźnia Rac.) oraz Renata Suszka (z Rud). Wyróżnionym pogratulowała Krystyna Klimaszewska, członek zarządu śląskiego oddziału TPD w Katowicach i prezes TPD o/ w Raciborzu.

(Adk)
  • Numer: 45 (655)
  • Data wydania: 02.11.04