Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Tak, jak obiecali

02.11.2004 00:00
Zgodnie z obietnicami władz powiatu, jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Przeprowadzka chorych i personelu zaplanowana została już na przyszły rok.
Jeszcze w tym roku - jak zapewnia Starostwo - rozpoczną się prace związane z uruchomieniem przy ulicy Gamowskiej oddziału obserwacyjno-zakaźnego, który obecnie funkcjonuje jeszcze w starym szpitalu przy ul. Bema. Stanie sią tak dlatego, że powiat pozyskał dodatkowe 392 tys. zł z kontraktu regionalnego województwa śląskiego. Zwiększona pula rządowych pieniędzy na budowę nowego szpitala pozwoli na rozpoczęcie prac adaptacyjnych pomieszczeń warsztatu i pawilonu anatomii patologicznej na pawilon zakaźny. Zgodnie z przepisami sanitarnymi, nie może się on znaleźć w głównym bloku szpitalnym. Koszt inwestycji szacuje się na 6 mln zł.
 
Jak zapewnia wicestarosta Adam Hajduk, jeśli w przyszłym roku inwestycja będzie dofinansowana z kontraktu regionalnego przynajmniej na takim samym poziomie jak w roku bieżącym, to oddział obserwacyjno-zakaźny rozpocznie swoją działalność w nowym budynku przy ul. Gamowskiej już we wrześniu 2005 roku.

(waw)
  • Numer: 45 (655)
  • Data wydania: 02.11.04