środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Hejże na zakupy

02.11.2004 00:00
Ciągnące się już od miesięcy procedury zmierzające do wybudowania w Raciborzu nowych dużych sklepów zdają się dobiegać końca. Zgodnie z zapowiedziami najprawdopodobniej będziemy mieć nie tylko Auchan i Kauflanda, ale również nowego Plusa.
Market Kauflandu, który ma zbudować gliwicka firma P.A. Nowa, stanie w narożu ulic Batorego i Podwale, na terenie byłej fabryki Ślązak. Trwają jeszcze procedury związane z uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy i pozwolenia budowlanego, ale najprawdopodobniej zakończą się sukcesem. P.A. Nova zakupiła bowiem od powiatu budynek urzędu pracy. Za nieruchomość zapłaciła milion złotych. Trudno sądzić, by zdecydowała się na taki wydatek rezygnując z zamiaru budowy marketu. Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami ma tu również - od frontu ulic Podwale i Mickiewicza - powstać budynek administracyjno-usługowy a także podziemny parking.
 
Do końca maja przyszłego roku - jak informuje Starostwo - Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu przeniesie swoją działalność do budynku przy placu Okrzei, zajmowanego obecnie przez internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Internat zostanie zaś przeniesiony do budynku ZSOMS przy ul. Kozielskiej. Koszt adaptacji pomieszczeń na potrzeby PUP przy pl. Okrzei wyniesie około 150 tys. zł.
 
Z przedstawionej na ostatniej sesji informacji prezydenta Jana Osuchowskiego wynika, że nadal prowadzone są intensywne rozmowy z firmą Auchan, która wygrała przetarg na zakup Kamienioka. 21 października prezydent rozmawiał z dyrektorem generalnym sieci. Rozmowy objęte są klauzulą poufności, ale jak zapewnia głowa miasta, sprawy budowy centrum handlowego są na dobrej drodze. Przedstawiciele Auchan rozmawiali również w Starostwie na temat uzyskania pozwolenia na budowę.
 
Z naszych informacji wynika również, że market Plusa powstanie za stacją BP przy ul. Reymonta. Teren został zakupiony kilkanaście dni temu w przetargu ogłoszonym przez miasto. Nabywca zapłacił 1,6 mln zł. Przypomnijmy, że latem magistrat wydał decyzję lokalizacyjną. Zezwala ona na wzniesienie tu sklepu o powierzchni 1740 m kw.

(waw)
  • Numer: 45 (655)
  • Data wydania: 02.11.04