Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (622) Data wydania: 16.03.04

Przedświąteczne jajko

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Samborowicach obecnie pracuje wespół z grupą pedagogiczną ponad dwudziestka dzieci. Dyrektorem placówki, mieszczącej się w budynku szkolnym, jest Alfreda Staniek. Dziećmi opiekują się nauczycielki Ewa Nogaba i Halina Wójcik oraz Dorota Hergesell (religia). Podopieczni placówki korzystają w własnej stołówki i sprzętu do zabawy i nauki. Lubią śpiewać i cieszą się nadchodzącymi uroczystościami. Zastaliśmy je na przygotowaniach do pożegnania zimy i świąt wielkanocnych. Dzieci odpowiedziały na pytanie, czym jest dla nich pisanka.
Klaudia Uliczny (6 lat)

Pisanka to jest coś, na czym można pisać, najlepiej kredkami i mazakami. Może to być jajko, ale może się stłuc, a wtedy to już nie będzie ładne. Tak dobrze to jeszcze nie wiem, jak się robi prawdziwą pisankę.

Robert Niewiera (6 lat)

Pisanki się pisze na Wielkanoc. Ładną najlepiej. Kolorową. Potem to się je. Raz sam robiłem pisankę, jajko się nie stłukło. Próbowałem mazaków, farbek.

Damian Kubik (6 lat)

To są te malowane jajka, jak są święta, to się je różnie maluje. Ja jeszcze sam nie robiłem takiego, więc nie widziałem dobrze, co wychodzi. Ale chcę spróbować. Ciekawe.

Natalia Trojańska (6 lat)

To są zwykłe takie jaja pomalowane. Przez ludzi, nie zniesione na kolorowo. Ja już robiłam takie w domu na Wielkanoc. Tak najlepiej się koloruje farbkami. I najlepiej dużo, żeby było w koszyczku pełno.

Kuba Burdzy (4 lata)

To jest takie, na czym się pisze, na przykład małe literki. Można na nim wszystko zrobić, ale trzeba uważać, żeby się nie rozbiło. Ja już takie robiłem, nie stłukło mi się wcale.

Sandra Krupa (7 lat)

To są obrazki na jajku, jak są święta. Też będę je znowu robić, dobrze mi to zawsze wychodziło farbkami, lubię malować na czerwono, pomarańczowo, żółto, zielono. Można je zjeść, są smaczniejsze od takich normalnych jajeczek.