Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 1 (560) Data wydania: 01.01.03

Noworodki

  • Nazywam się Tomasz Mikołajek. Jestem pierwszym bardzo oczekiwanym dzieckiem Magdaleny i Artura. Przyszedłem na świat 2 grudnia o godz. 17.05. Po narodzeniu ważyłem 2750 g i mierzyłem 54 cm. Teraz jestem już w domu otoczony wielką miłością. Powoli poznaję świat, począwszy od mojego rodzinnego Raciborza, po ulicach którego spaceruję z mamą i tatą.
  • 2 grudnia był jednym z najszczęśliwszych dni w życiu mojej mamy Bogusławy. Wtedy bowiem przyszło na świat jej trzecie dziecko, czyli ja - Łukasz. Będę nosił nazwisko Sekuła. Zegar wskazywał godzinę 12.35, gdy usłyszano mój pierwszy krzyk. Wkrótce panie pielęgniarki oznajmiły mamie, że ważę 3070 g i mam 51 cm długości. Radość była niesłychana! Tatuś Karol jest ze mnie bardzo dumny. Mam siostrzyczki: 2-letnią Anitę i 13-letnią Monikę. Mieszkamy w Raciborzu.
  • Cześć! Nazywam się Dawid Woźny. Przyszedłem na świat 30 listopada o godz. 11.25. Tego dnia moja mama Halina nigdy nie zapomni, bowiem wtedy przyszedł na świat jej wielki skarb, trzecie dziecko, czyli ja! Ważyłem 2670 g przy długości 50 cm. Mieszkamy w Raciborzu-Brzeziu. W domu czekali na mnie z niecierpliwością 9-letnia siostra Żaneta i 6-letni brat Daniel.
  • Witajcie! Będę nosiła nazwisko Ufniarz. Jestem córeczką Małgorzaty i Roberta. Przyszłam na świat 30 listopada o godz. 13.05. Ważyłam wtedy 3470 g przy długości 56 cm. Rodzice bardzo mnie kochają. Jestem ich pierwszym dzieckiem. Mieszkamy w Kuźni Raciborskiej.
  • Witam wszystkich. Nazywam się Artur Solich. Przyszedłem na świat 4 grudnia o godz. 3.10. Mamusia Mirela dowiedziała się niedługo potem, że ważę 3440 g i mierzę 55 cm.  Mój kochany tatuś Jacek jest ze mnie bardzo dumny. Jestem pierwszym dzieckiem moich rodziców. Mieszkamy w Krzyżanowicach.
  • Jestem synkiem Dagmary i Roberta Boruckich, ich pierwszym dzieckiem. Przyszedłem na świat 30 listopada, o godz. 23.15. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę i tatę oraz kochaną siostrzyczkę! Wszyscy czekali na mnie z ogromną radością. W dniu narodzin ważyłem 3800 g przy długości 57 cm. Mieszkam w Raciborzu. Na zdjęciu jestem z Oleńką, moją siostrą, która ma 6 lat.
  • Jestem synkiem Lidii i Bernarda Witezych. Oczka otworzyłem po raz pierwszy 3 grudnia o godz. 21.15. Wtedy też usłyszano mój pierwszy donośny krzyk! Po urodzeniu ważyłem 3600 g, a mierzyłem 56 cm. Rodzice czekali na mnie z wielką radością. Jestem ich trzecim dzieckiem. Mam 10-letniego braciszka Patryka i 6-letnia siostrę Simonę. Mieszkam w Cyprzanowie.
  • Cześć! Mam na imię Maksymilian. Zegar wskazywał godzinę 9.14, kiedy postanowiłem 3 grudnia ujrzeć świat. Mamusia Małgorzata i tatuś Mariusz Koczupinda byli uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszym dzieckiem. Ważyłem w dniu narodzin 2710 g i miałem 51 cm długości, co usatysfakcjonowało wszystkich. Najbardziej lubię teraz jeść, spać oraz poznawać otaczających mnie ludzi i przedmioty. Mieszkam w Baborowie.
  • Mam na imię Diana. Pierwszy oddech złapałam 3 grudnia, dwie minuty po godz. 10. Moi rodzice Wioleta i Sebastian Wallachowie są uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszym upragnionym dzieckiem. W dniu narodzin ważyłam 2950 g i miałam 51 cm. Jestem mieszkanką Raciborza.