Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Mistrz fletu

01.01.2003 00:00
W piątek, 20 grudnia, w Gimnazjum nr 4 odbył się konkurs na najlepsze wykonanie utworów muzyki bożonarodzeniowej na flecie podłużnym sopranowym.
W muzycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 4, którzy już od początku listopada przygotowywali się do wystąpienia przed jurorami. Czternastu uczestników z drugich i trzecich klas zaprezentowało po dwa utwory tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia. Najczęściej wykonywano polskie kolędy, choć nie zabrakło również znanych i lubianych angielskich pastorałek. Eliminacje tego typu odbyły się w szkole po raz pierwszy i zostały zorganizowane przez nauczyciela muzyki - Marcelego Reszkę. Konkurs miał być momentem zatrzymania przy największej tajemnicy wiary, a także kultywowaniem tradycji i muzykowaniem w oparciu o najpiękniejsze utwory bożonarodzeniowe- tłumaczy muzyk.

Komisja, w skład której weszli: ks. Roman Dyjur, Marceli Reszka, katecheta Rafał Lazar i wicedyrektor Jadwiga Cytera oceniała intonację, rytm, technikę gry na instrumencie, aplikaturę oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii solistów najlepsza okazała się Natalia Janik z kl. III b. Srebrny laur zdobyły ex aequo: Ewelina Pawełek i Iwona Galant. Spośród wykonań zespołowych zwycięzcami zostały ex aequo dwa duety: Łukasz Mandycz i Krzysztof Grzesik oraz Anna Mandycz i Anna Bula. Zdobywcami drugiej lokaty zostali: tercet - Kasia Żylak, Dominika Buczko, Aleksandra Paszkowska oraz duet Sandra Niemiec i Karolina Kopeć. Każdy z wykonawców został nagrodzony dyplomami i porcelanowymi figurkami.

E.Wa
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03