Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Uczniowskie jasełka

01.01.2003 00:00
Co roku od sześciu lat teatr szkolny „13-tka” przygotowuje z okazji świąt Bożego Narodzenia jasełka. 19 i 20 grudnia odbyły się spektakle dla uczniów, rodziców i zaproszonych gości, m.in. przybył na nie wiceprezydent miasta Mirosław Szypowski i naczelnik Wydziału Edukacji Marek Kurpis.
Przepiękną oprawę plastyczną przygotowała Katarzyna Jasion, a twórcą imponującej szopki był Henryk Rozmus. Układy taneczne opracowała Katarzyna Szot, a wystąpił szkolny zespół taneczny „Jazz”. Nad nagłośnieniem oraz odpowiednim oświetleniem całej inscenizacji czuwał Andrzej Lipiec.

Corocznie jasełka mają inny scenariusz opracowywany przez Zdzisławę Bobyk i Elżbietę Kocyłowską, prowadzące teatr nauczycielki języka polskiego, które również przygotowują stroje i rekwizyty dla aktorów. Wszystkim zgromadzonym jasełka, których w tym roku tematem przewodnim było piekło, bardzo się podobały. Byli pełni zachwytu dla zdolności aktorskich dzieci, które w zaledwie trzy tygodnie były w stanie przygotować tak wspaniałe przedstawienie.

Po spektaklu teatralnym wszyscy uczniowie szkoły udali się do klas na spotkania opłatkowe ze swoimi wychowawcami. Przy wspaniałych wypiekach przygotowanych przez mamy oraz wtórze kolęd dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

2 stycznia młodzi aktorzy teatru „13-tka” zaprezentują swoje umiejętności teatralne na Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”, gdzie w zeszłym roku zdobyli I miejsce. Równie wysokiej lokaty życzymy im i w tym roku. Być może uda się na początku roku te wspaniałe jasełka zaprezentować szerszej publiczności na scenie domu kultury „Strzecha” w Raciborzu.

E.H.
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03