Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Betlejem Polskie

01.01.2003 00:00
Coroczne jasełka to niemalże obowiązkowa pozycja w szkolnym kalendarzu imprez. W pietrowickim gimnazjum odbywają się one przed świętami.
Tym razem uczniowie pierwszych dwóch klas wystawili krótką sztukę „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla, przedstawiającą wydarzenia w Palestynie przed dwoma tysiącami lat, przeplatane wierszami Jana Twardowskiego. Nie zabrakło nietypowych scenek - choćby tańca „zbójnickiego” górali z ciupagami i „krakowiaka”. Przygotowaniami młodzieży do premiery zajmowały się Lucyna Flegel, Urszula Cieśla i Dorota Olbrich. Przedstawienie oglądali wespół z licznie przybyłymi rodzicami uczniów wójt Pietrowic Andrzej Wawrzynek oraz starosta czeskich Sudic Frantisek Petroś.

Po przedstawieniu w szkolnej świetlicy miało z kolei miejsce rozstrzygnięcie świątecznego konkursu kulinarnego - na najciekawsze i najlepsze ciasta. Przyrządzone przez uczniów pierniki, ciasteczka i torty w różnej formie okazały się łakomymi kąskami nie tylko dla jurorów - ale i większości przybyłych na imprezę gości. Najbardziej podobała się wszystkim miniaturowa stajenka bożonarodzeniowa z ciasta i wafli, z marcepanowymi figurkami. Nic dziwnego, że jury oceniło ją jako naciekawiej udekorowane ciasto i przyznało autorce Beacie Robenek pierwszą nagrodę. W kategorii najbardziej oryginalnego ciasta wygrała z kolei Anna Jokel, a w kategorii najsmakowitszego - Beata Kordula.

(sem)
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03