Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Witajcie w naszych progach

01.01.2003 00:00
 W Gimnazjum nr 1 odbyły się dni otwarte szkoły połączone z kiermaszem świątecznym.
Dwudniowa impreza odbyła się 4 i 5 grudnia. Pierwszego dnia samorząd uczniowski i grono pedagogiczne gościło w progach szkoły obecnych uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców i nauczycieli. Zaproszeni goście mogli zobaczyć inscenizację „Kolędy prozą czyli opowieści wigilijnej o duchu” w wykonaniu uczniów klasy II c pod okiem Małgorzaty Teodorowicz-Wycisk, a w przygotowaniu bardzo bogatej scenografii brali udział także rodzice uczniów - relacjonuje polonistka Katarzyna Kapustka.

Przyszli gimnazjaliści obejrzeli także specjalną multimedialną prezentację o szkole, z której dowiedzieli się o osiągnięciach, wynikach zeszłorocznego egzaminu gimnazjalnego, zajęciach pozalekcyjnych. Prezentacja została przygotowana i zaprezentowana przez nauczyciela informatyki J. Pociechę. Był też czas na rozmowę z nauczycielami, zwiedzanie szkoły, obejrzenie prac wykonanych przez gimnazjalistów, można było skorzystać z kawiarenki oferującej domowe wypieki.

Podczas drugiego dnia głównymi gośćmi byli rodzice obecnych gimnazjalistów. Mogli zobaczyć przedstawienie, skorzystać z kawiarenki, podziwiać piękne i oryginalne ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe i prace plastyczne wykonane przez swoje pociechy - dodaje K. Kapustka.

Najpiękniejsze i najciekawsze prace zostały wystawione na aukcji, którą poprowadził uczeń klasy III B - Radosław Dębski. Najwyższą cenę - 60 zł uzyskano za gipsową szopkę. Bardzo dużą popularnością cieszyły się figurki św. Mikołaja wykonane w drewnie. Wszystkie prace zostały wykonane przez uczniów pod opieką nauczycielek: Wiesławy Kręć, Bernadety Włodarczyk, Reginy Hanslik i M. Teodorowicz - Wycisk. Różnego rodzaju słodkości oferowane w kawiarence upiekły mamy uczniów bądź same gimnazjalistki.

Łącznie podczas kiermaszu świątecznego samorząd uczniowski uzyskał sumę 1647 zł, w tym z licytacji 391 zł, sprzedaży prac 777 zł, a z własnoręcznych wypieków 479 zł. Zgodnie z mottem przyświecającym kiermaszowi „Dobrego nigdy za wiele”, pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup świątecznych podarunków dla wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Skorogoszczy i pensjonariuszy Domu Opieki „Caritas” w Raciborzu, z którymi współpraca trwa już 4 lata.

Opr. Mat
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03