środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Mróz nie przeszkodził

01.01.2003 00:00
Mimo przenikliwego mrozu mnóstwo rodziców z dziećmi przyszło w ubiegłą niedzielę na kiermasz świąteczny, organizowany w miejscowym Zespole Szkół Ogólnokształcących. Dzieciakom łakocie rozdawał Mikołaj, a kto z nich był odważny, mógł zaśpiewać piosenkę.
Kiermasz świąteczny zorganizowała w kuźniańskiej placówce Rada Rodziców. Zofia Purol, Alicja Koł-ton, Grażyna Tokarska, Mariola Widerowska, Małgorzata Bąk, Renata Mikołajek i Teresa Szczrur wraz z rodzicami, którzy upiekli ciasta, zajęły się nie tylko wszystkimi stoiskami, ale i zajmowały dzieciakom czas. A maluchy, choć zima przyszła ostra, chętnie wybierały się na halę sportową, gdzie mogły spotkać świętego Mikołaja i towarzyszące mu aniołki - wszystkie stawały przed jego obliczem i otrzymywały prezenty. Niektóre miały jeszcze chęci napisać list do Mikołaja - inne się go bały i trzeba było trochę zachodu z jego strony, by się uspokoiły.

Na imprezie nie zabrakło tradycyjnych świątecznych dekoracji, mnóstwa ciast, bożonarodzeniowych akcesoriów. Większość z nich przygotowali uczniowie szkoły. Można było także kupić losy i wygrać nagrody. Młodzieży bardzo podobała się ruletka, która w każdym polu miała jakieś dorobnostki do wylosowania. Niektóre dzieci śpiewały kolędy - choć speszone dużą publicznością, radziły sobie nieźle. Rodzicom udawało się trzymać swoje pociechy przy sobie, bo też przy licznych atrakcjach niektóre rwały się do zabawy. Starsi też znajdowali sobie miejsce, a że kawy i ciastek było w bród, najchętniej siadali przy stolikach. Kiermasz zakończył się późnym wieczorem.

(sem)
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03