Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Cudze chwalicie...

01.01.2003 00:00
Czeski tenis ziemny jest w dużo lepszej kondycji od naszego, czego dowodem coroczne uczestnictwo w rozmaitych turniejach i przyjmowanie barw czeskich klubów tenisowych. Jednak jeśli chodzi o formę, nasi młodzieżowcy, szczególnie raciborscy nie są wcale przeciętniakami. Z danych nadesłanych przez czeski związek klubowi TJ Sokol Bohumin wynika, że kilku naszych podopiecznych plasuje się wysoko w rankingach  - poinformował trener Henryk Swoboda z TKKF Rafako.
Niektórzy raciborzanie od pewnego czasu występują w barwach Sokoła. Michał Lewandowski w rankingu jest najwyżej klasyfikowanym z zawodników czeskiego klubu, tuż za nim plasuje się Adam Stępień, a na ósmym miejscu w kolejności znajduje się Paweł Lewandowski - ten ostatni jest najwyżej, jeśli chodzi o zawodników do lat 14, bo trzeci z kolei wśród zawodników Sokola. Piąty jest Aleksander Galiński, szósty Wojciech Szymczak, a siódmy Michał Lompart.

Wśród dziewcząt do14 lat najwyżej plasuje się Marta Galicka jako trzecia w rankingu z zawodniczek Sokoła, kolejna jest Sabina Warta. Jak widać z powyższych zestawień, raciborzanie nie są w czeskich klubach wcale tłem, ale czołowymi zawodnikami. I dzieje się tak pomimo, iż niejednokrotnie wzrastają w znacznie gorszych warunkach treningowych niż ich czescy rówieśnicy - komentuje H. Swoboda. To efekt dobrej pracy  raciborskich trenerów.

(sem)
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03