Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Paszport znaleziony na ulicy

01.01.2003 00:00
Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali przestępcę, który na cudzy paszport próbował wyjechać z Polski.
Do zdarzenia doszło 17 grudnia około godz. 2.00 na przejściu granicznym w Zebrzydowicach, kontrolowanym przez pograniczników z Raciborza. Do odprawy, jak wynikało z danych w paszporcie, zgłosił się 44-letni Antoni M. Jego paszport okazał się jednak zbyt podejrzany, by bez dokładnych oględzin wypuścić podróżnika z kraju. Te zaś ujawniły, iż w dokumencie wymieniono zdjęcie. Już wstępne czynności sprawdzające pozwoliły ustalić, iż do odprawy nie zgłosił się Antoni M., lecz poszukiwany od 2 grudnia Roman R. Prokuratura Rejonowa w Katowicach zarzuca mu udział w kradzieży z włamaniem oraz naruszenie ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Zatrzymany wyjaśnił, że swój paszport zgubił, a okazany na przejściu znalazł na ulicy. Przyznał się do wymiany zdjęcia. Wyjaśnił, że chciał wyjechać do Holandii, gdzie ostatnio przebywał. Teraz grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności za przestępstwo nielegalnego przekroczenia granicy.

(waw)
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03