Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Wielka akcja

01.01.2003 00:00
Szeroko zakrojoną kontrolę legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzili na Śląsku i Opolszczyźnie pogranicznicy z Raciborza.
W działaniach wzięło udział trzystu funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Raciborza oraz 150 policjantów ze Śląska i Opolszczyzny. Kontrolowali oni osoby i pojazdy na trasach przelotowych a także na drogach prowadzących do przejść granicznych. W sumie wylegitymowano 3 tys. podróżnych, skontrolowano 2 tys. aut oraz dwa targowiska miejskie.

Efekty? Zatrzymano siedemnastu obcokrajowców. Pięciu obywateli Armenii przebywało w Polsce bez wymaganych dokumentów. Dziesięciu Ukraińców zajmowało się nielegalnie handlem. Wpadł też jeden Polak poszukiwany listem gończym, pijany kierowca i mężczyzna prowadzący samochodów bez prawa jazdy. Nałożono 37 mandatów karnych i zatrzymano dwadzieścia dowodów rejestracyjnych. Ujawniono samochodów figurujący w rejestrach jako utracony. Uwadze nie uszedł też przemytnik, który miał w bagażniku trzydzieści litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

(w)
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03