Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Czas, który mija

01.01.2003 00:00
Refleksją nad przemijaniem wypeł-niony był wieczór poezji „Czas w nas stuka jak zegar...” przygotowany przez krzyżanowickich licealistów. W półmroku rozproszonym blaskiem świec młodzież recytowała Szymborską, Jastruna, Ziemianina, Miłosza i Twardowskiego wypowiadając rymy o ulotności chwili. Czas to to, co się ma lub to, czego nam brakuje, co nas ponagla lub to, co nam ciąży, to co mija - przypomniała jego nieubłagane reguły polonistka Krystyna Ługowska.
Mottem wieczoru stały się słowa Marcela Prousta: „Godzina nie tylko jest godziną, to naczynie wypełnione zapachami, dźwiękami, zamierzeniami”. W to symboliczne naczynie zamieniło się również poetyckie spotkanie, w którym słowa wierszy, przeplatały się z muzyka Pink Folyd, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua, Francisa Lai i Krzysztofa Myszkowskiego oraz tańcem w wykonaniu sióstr Magdaleny i Katarzyny Pilar m.in. do znanych piosenek Agnieszki Osieckiej.

Nad słowno-muzycznym spektaklem patronat objął starosta raciborski, w imieniu którego członek zarządu Jerzy Wziontek podziękował polonistce Krystynie Łukowskiej za pracę z młodzieżą. Przedstawienie ponownie obejrzeć można było w Centrum Kultury w Tworkowie.

(os)
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03