Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Kto do komisji

01.01.2003 00:00
Ponad siedem godzin trwała druga sesja Rady Gminy. Samorządowcy tym razem mieli do przejrzenia gminny statut i ustalenie składu komisji stałych.
Ostatnia przedświąteczna sesja trwała niemal do północy, bo radni debatowali nad statutem gminy wyjątkowo dokładnie. Liczący ponad sto artykułów dokument był powodem tak poważnego znużenia radnych, że nawet chcieli jej dokończenia w innym terminie. Czas zabrały także ustalenia składu personalnego komisji i wyznaczenia ich szefów. Ostatecznie postanowiono, iż będzie ich pięć. I tak w komisji rewizyjnej znaleźli się Norbert Nowak, Piotr Bajak, Anna Rostek i Ryszard Schmidt - przewodniczyć jej będzie Zdzisław Kozub. Druga co do ważności komisja budżetowa, finansów i zdrowia ma w składzie Henryka J. Marcinka, Ilonę Gawlicę, Nornerta Nowaka i Gerarda Bulę - szefem jej wybrano Joachima Wieczorka.

Sprawami oświaty, kultury i młodzieży zajmować się będą Joachim Wieczorek, Gerard Labud, Zygfryd Lasak i Anna Rostek oraz jako przewodniczący Ilona Gawlica. Z kolei w komisji bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej i sportu zasiądą przewodniczący Henryk Marcinek, Piotr Bajak, Zdzisław Kozub, Gerard Bula i Ryszard Schmidt. Komisją ekologii, rolnictwa i leśnictwa zajmować się ma przewodniczący Leon Mludek wespół z czlonkami Gerardem Labudem, Zdzisławem Hudakiem, Leonardem Wiglendą i Zygfrydem Lasakiem. Do ostatniej z komisji gospodarki i promocji gminy dokoptowano Henryka J. Marcinka, Henryka Marcinka, Leonarda Wiglendę i Leona Mludka - obradom tego ciała przewodniczyć będzie Zdzisław Hudak. Radni postanowili na koniec obrad, iż ostatnia sesja poświęcona głównie budżetowi gminnemu odbędzie się w końcu grudnia.

(sem)
  • Numer: 1 (560)
  • Data wydania: 01.01.03