Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Mikołajkowa wizyta w Czechach

18.12.2002 00:00
Przedświąteczną wizytę złożyli uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla przy ul. Żorskiej w Zakladni Škole w Opawie-Kylešovicach.

W spotkaniu w Opawie, 6 grudnia, wzięło udział osiemdziesięciu młodych Polaków i Czechów.
 
Zostali podzieleni na cztery grupy liczące po dwadzieścia osób. Każda z nich, pod kierunkiem konkretnego nauczyciela, brała udział w innego typu zajęciach: w turnieju w florbalu (hokeju na parkiecie), w lekcjach języka angielskiego i niemieckiego oraz w zajęciach psychologiczno-integracyjnych. Po zajęciach, prowadzonych aktywnymi metodami nauczania, polscy i czescy uczniowie zjedli obiad. Następnie zwiedzili Zakladni Školou w Opawie - Kylešovicach. Mieli okazję podziwiać ciekawe ekspozycje mikołajkowe i bożonarodzeniowe, a także wystawę poświęconą współpracy szkół z Raciborza (Polska) - Opawy (Czechy) - Wetzlar (Niemcy). Na koniec uczestnicy wyjazdu pojechali do centrum Opawy, gdzie zwiedzali zabytkową część tego miasta, m.in. dawne gimnazjum, gdzie w latach 1835 - 1840 pobierał naukę Jan Grzegorz Mendel - twórca nauki o genetyce.
 
Polskie grono pedagogiczne reprezentowali dyrektor Norbert Mika, Teresa Ćwik, Donata Bułatek-Wypiór, Sylwia Czarnuch, Beata Graczyk i Sabina Kubiak. Czeskie: Jiřina Tlachová, Marcela Honková, Hana Boruńská, Václav Konderla i Šárka Bélastová. W wyjeździe wzięła także udział Elżbieta Koziarska - przewodnicząca Rady Szkoły z Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu.

Opr. mat

  • Numer: 51/52 (558/559)
  • Data wydania: 18.12.02