Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Za uśmiech dziecka

18.12.2002 00:00
W poniedziałek, 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 14 w Markowicach zorganizowano kiermasz szkolny, z którego dochód przeznaczono na zakup paczek świątecznych dla wychowanków domu dziecka w Gorzyczkach.

Kiermasz świąteczny pod hasłem „Dzieci dzieciom” odbył się w tej szkole po raz pierwszy. W poniedział-kowe popołudnie do szkoły przybyli zaangażowani w akcję nauczyciele, uczniowie, ich rodzice i inni mieszkańcy Markowic. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali śląskie jasełka, a każda z klas zaprezentowała spektakle teatralne. Uczniowie klas trzecich wykonali krótkie scenki szkolne, czwartoklasiści przygotowali inscenizacje „Pszajemy Mikołajowi” i „Czerwony Kapturek”, natomiast piątoklasiści zaprezentowali współczesną wersję „Kopciuszka”. Uczniowie najstarszej klasy wykonali pastorałki oraz wystąpili w scenkach pt. „NATO”. Młodych artystów przygotowały nauczycielki: Jolanta Cyran i Beata Czogalik.
 
W trakcie trwania programu artystycznego goście mogli skorzystać także z kawiarenki szkolnej, gdzie mogli napić się kawy i delektować pysznymi wypiekami rodziców i tortem ufundowanym przez miejscowego cukiernika. Mieli okazję zrobić również świąteczne zakupy na stoisku ozdób i kartek świątecznych - małych uczniowskich rękodzieł. Dużą popularnością cieszyła się też loteria fantowa, w której każdy wygrywał atrakcyjne nagrody.
 
Dochód został przeznaczony na zakup słodyczy i przyborów szkolnych dla 49 dzieci z domu dziecka w Gorzyczkach. Paczki dla wychowanków ośrodka przekazali własnoręcznie tydzień później, 16 grudnia, uczniowie zaangażowani w akcję. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się pracownicy szkoły z Samorządem Uczniowskim i nauczycielkami: Jolantą Starzyńską, Luizą Śpiewak i Jolantą Cyran.

E.Wa

  • Numer: 51/52 (558/559)
  • Data wydania: 18.12.02