Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Miejsce na podium

18.12.2002 00:00
Juniorskie drużyny raciborskiej Unii grały z dobrym skutkiem na regionalnych turniejach. Zespół Andrzeja Niewiery zajął trzecie miejsce w Żorach, podobnie ekipa Zbigniewa Oszka w Jastrzębiu.

Zespół prowadzony przez trenera Oszka w jastrzębskiej hali sportowej grał z Ruchem Chorzów, Gwarkiem Zabrze i żorskim MOSiR-em. Z „niebieskimi” zremisował 3:3, z zabrzanami wygrał 3:2, a żorzan odprawił z gładkim 3:0. W półfinałach raciborzanie nie mieli wprawdzie tyle szczęścia, przegrali z krakowską Wisłą 1:3 i MOSiR Jastrzębie - ostatecznie uplasowali się w klasyfikacji generalnej na trzeciej pozycji. Co ciekawe, Gwarek - aktualny mistrz kraju juniorów - nie wyszedł nawet z grupy. Unia grała na tym turnieju w składzie: Michał Bedryj, Szymon Kubów, Maciej Biegański, Dawid Brodziński, Mateusz Bulak, Dawid Fryt, Przemysław Lukoszek, Mateusz Młot, Leszek Nieckarz, Łukasz Ottawa, Mirosław Pniewski, Wojciech Podolak, Michał Tylka, Michał Węgrzyn, Piotr Sławik.
 
W tym samym dniu, 7 grudnia, w hali żorskiego ośrodka sportowego rywalizowali juniorzy prowadzeni przez A. Niewierę. Unici w grupie mieli za rywali Naprzód Rydułtowy, gospodarzy i częstochowski Raków. Z ekipą sąsiadów rydułtowskich zremisowali 2:2, pokonali MOSiR aż 9:0 i nawet porażka 3:5 z Rakowem nie znaczyła już wiele w walce o awans do półfinału. Tutaj jednak mieli pecha, przegrywając z ekipą żorskiego GKS 1:3 - w walce o trzecie miejsce zrewanżowali się częstochowianom, pokonując ich 5:2. Raciborzanie występowali w zestawieniu: Andrzej Cięcinka, Sebastian Kapinos (zdobywca 8 goli), Roman Kołaczek, Łukasz Kretek, Piotr Herud, Adam Kiełtyka, Łukasz Pytlik, Mateusz Tomczak, Paweł Wolnik, Arkadiusz Zalas i Paweł Woniakowski.

(sem)

  • Numer: 51/52 (558/559)
  • Data wydania: 18.12.02