Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Sobotni jarmark

18.12.2002 00:00
W Szkole Podstawowej nr 1 po raz kolejny zorganizowano, 7 grudnia, Sobotni Jarmark Świąteczny. Tym razem odbył się on pod hasłem „Hej kolęda”.

Kiermasz, podobnie jak w ubiegłych latach, przyciągnął wielu rodziców i mieszkańców Ostroga. Już od wczesnych godzin w murach szkoły rozbrzmiewały, przy akompaniamencie gitar, najpiękniejszy kolędy w wykonaniu uczniów SP 1. Stoły aż uginały się od ręcznie wykonanych rozmaitości, a ich twórcy prześcigali się w różnorodnych technikach wykończenia swoich prac. Swoje wyroby prezentowali młodzi artyści z pracowni ceramiki, a także świetlicy środowiskowej, działającej w szkole. Tego dnia przygotowano także wystawy i propozycje dekoracji stołów świątecznych oraz ekspozycję szopek bożonarodzeniowych i plakatów świątecznych autorstwa uczniów wszystkich klas.
 
Ciekawostką było ogłoszenie konkursu na najsmaczniejszy wypiek przygotowany przez uczniów i rodziców. Zwycięzcę wyłonili licznie przybyli goście, którzy w szkolnej kawiarence ze smakiem degustowali przeróżne ciastka i ciasteczka. Uwieńczeniem napiętego programu sobotniego kiermaszu były jasełka w wykonaniu uczniów klasy IIb. Jarmark w szkole na Ostrogu po raz kolejny ściągnął liczną grupę społeczności szkolnej i nie tylko, integrując wszystkich jej członków i wprowadzając w refleksyjny, pełen pogody ducha i życzliwości świąteczny nastrój - mówi dyrektor szkoły Beata Stępień.

E.Wa

  • Numer: 51/52 (558/559)
  • Data wydania: 18.12.02