Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (556) Data wydania: 04.12.02

Wierzę w przyjście Mikołaja!

Zbliża się 6 grudnia - Dzień Św. Mikołaja. Dzieci z niecierpliwością oczekują na jego przybycie. A ile w nas zostało tej pełnej prostoty dziecięcej wiary? Pamiętajmy nie tylko w tym dniu o sprawianiu sobiedrobnych radości. Wtedy codzienność będzie bardziej pogodna. O Świętym Mikołaju i marzeniach 6-latkówrozmawiamy z grupą przedszkolaków z Przedszkola nr 10 w Raciborzu.

Martyna
Święty Mikołaj przyjeżdża na saniach zaprzężonych w renifery. Przychodzi nocą - o północy i zostawia prezent. Ubrany jest na czerwono, ma też czerwoną czapkę, białe wąsy i brodę. Chciałabym, aby przyniósł mi lalkę Barbie i basen do pływania.

Marta
Mikołaj jest dobry, bo przynosi prezenty. Przyjeżdża saniami. Bardzo chciałabym dostać żywego króliczka, brokat, kasety z piosenkami „Nas nie daganiat” i „Aseryhe”, walkmana, kołyskę do samochodu na lato i na zimę. Rok temu dostałam domek dla Barbie, płytę CD, Pikatchu z Pokemonów oraz słodycze.

Karolina
Święty Mikołaj przynosi prezenty co roku. Przyjeżdża saniami w nocy. Jest ubrany na czerwono. Chciałabym, żeby dał mi lalkę Barbie i domek dla Barbie. Do przedszkola Mikołaj też przychodzi. Rok temu narysowaliśmy, co chcielibyśmy dostać.

Tomek
Mikołaj jest stary. Przyjeżdża z Ameryki na saniach. Przywozi ze sobą bardzo dużo paczek - zabawki i słodycze. Nie rozmawia ze mną i o nic nie pyta, prezent daje w nocy. Kiedyś byłem u cioci i go widziałem. Chciałbym dostać strój diabełka i czerwony motor.

Marcin
Mikołaj nie przychodzi do mnie osobiście, więc go nie widziałem. Zostawia prezent - w zeszłym roku to był pociąg. W tym roku chciałbym, żeby przyniósł dwa dźwigi i taką małą zabawkową choinkę, ze świecącymi lampkami. Mój brat, który ma 3 latka chciałby dostać autka - policyjne i małego ciężarowego meleksa. Mikołaj jest bardzo dobry, bo przynosi prezenty. Ma co roku dużo pracy. Nosi czerwoną czapkę z białym pomponem. Jak rozda wszystkie prezenty, odjeżdża z powrotem do Nieba.

Mateusz
Św. Mikołaj rozwozi prezenty. Przyjeżdża z Nieba na sankach. Jak nie ma śniegu, to przecież może przylecieć na latających saniach. Nie wiem czy wszystkie dzieci dostaną prezenty. Zdarza się, że niektórym nie daje, raczej tylko dobrym. Ale myślę, że wystarczy dla wszystkich. Chciałbym dostać zestaw do rysowania. Marzę też o deskorolce. U mnie w domu Mikołaj zostawia prezenty w nocy i znika. Kiedy się budzę, widzę w buciku zostawionym poprzedniego dnia słodycze, a obok leży prezent. Pod choinką na Święta na pewno też znajdę prezent, ale ten już od rodziców i babci.

Karolina
Do mnie Mikołaj przychodzi osobiście i daje prezent. Bardzo się cieszę, że przyjdzie. Staram się być grzeczna. Będę na niego czekała. Wcale się go nie boję, chociaż pyta mnie o różne rzeczy. Myślę, że da mi lalkę Barbie ubraną w długą niebieską sukienkę.

Martyna
Mikołaj zostawia prezent i ucieka. W zeszłym roku przyniósł brokaty na paznokcie. Bardzo się cieszyłam. Marzę o domku dla Barbie, bo mam dużo lalek Barbie. Myślę, że Mikołaj przynosi prezenty tylko dobrym dzieciom, dlatego staram się być grzeczna, szczególnie wtedy gdy ma przyjść. Nie boję się go, bo jest bardzo dobry.

Adrian
Wierzę w to, że Św. Mikołaj istnieje. Zawsze przyjeżdża na saniach o północy. Jak nie ma śniegu może jechać autem. Niekiedy z pomocnikami, niekiedy z kimś innym. Myślę, że wszystkie dzieci dostają prezenty. Do mnie Mikołaj przychodzi co roku. Chciałbym dostać klocki lego na sterowanie. Na razie nie napisałem listu z tą prośbą (żeby wiedział, co ma mi przynieść), ale zamierzam to zrobić. Zostawię go koło okna.

Ola
Nie widzę Mikołaja, bo zostawia prezent i znika. Staram się być grzeczna, żeby coś dostać. A chciałabym domek dla lalek, dmuchany basen, żeby się kąpać na podwórku i zegarek na ścianę. Rok temu dostałam słodycze i taką jedną lalkę.

Zebrała i opracowała Ewa Halewska