Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Mowy fikcyjne

27.11.2002 00:00
Wieczorem teatralno-poetyckim „Suasoriae czyli mowy fikcyjne” rozpoczęli swoją przygodę ze sztuką młodzi aktorzy i poeci działający przy Młodzieżowym Domu Kultury.

Około stu ludzi, dużo jak na tak wysublimowany deser artystyczny, stworzyło widownię dla młodzieży, która, 15 listopada, zaprezentowała poezję bardzo tajemniczą, wgłębiającą się w uczucia i wartości człowieka. Mowa była o zdradzie, przyjaźni, samotności, miłości i nienawiści. Słowu towarzyszyła muzyka filmowa i poważna. Nastrój potęgowała specjalnie przygotowana scenografia i gra świateł.
 
Wieczór był premierowym popisem młodzieży działającej w kole teatralno-poetyckim przy MDK. Zaprezentowane wiersze wyszły spod ich pióra, które języka polskiego nie ogranicza jedynie do podręcznika i mowy potocznej. Pióra, które niesie ważne słowo, jest podstawą dla gestu pokazującego uczucia i wartości, dla każdego z nas świętości.
 
Ci młodzi uczestnicy, to: Iwona Dengel, Anna Jóźwin, Beata Galant, Beata Kalinka, Justyna Kurczenko, Dominik Dzienia, Piotr Puczyński i Paweł Apollo. Grupą opiekuje się Maciej Malinowski. Operatorem światła i dźwięku był Patryk Ołbiński.

(mat)

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02