Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Gładkie 0:3

27.11.2002 00:00

Siatkarze „Rafako” przedostatni mecz w rundzie jesiennej rozegrali 23 listopada w Zduńskiej Woli. Faworyci spotkania zawodnicy Automarku potwierdzili na parkiecie, iż nie przypadkowo są liderami II-ligowych rozgrywek w naszej grupie. Swoją dużą przewagę udokumentowali zwycięstwem w trzech krótkich setach. Nasi rywale mieli mocną i precyzyjną zagrywkę, dobrze odbierali i rozgrywali swoje akcje. Początek każdego seta miał wyrównany charakter, ale czym bliżej było do końca poszczególnych setów, tym bardziej uwidaczniało się większe doświadczenie i zgranie Automarku. W kadrze zespołu ze Zduńskiej Woli pierwsze skrzypce grają byli I-ligowcy, Olejnik, Zwierko i Parkitny oraz najlepszy reprezentacyjny junior M. Wlazły. Wszystko jest tam podporządkowane awansowi zespołu do I ligi. Klub posiada wielu sponsorów, ale głównym mecenasem jest miasto. Siatkówka cieszy się tam ogromnym zainteresowaniem. Na naszym spotkaniu było ok. 600 kibiców, którzy płacą za bilety wstępu po 8 i 4 zł - powiedział kierownik drużyny Mirosław Banak.
 
Tym razem trener Daszkiewicz do pierwszej szóstki desygnował do gry zawodników z Raciborza, którzy mieli znaczny swój udział w awansie do II ligi, w rezerwie pozostawiając bardziej doświadczonych.
 
Po tym meczu drużyna Automarku zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z dorobkiem 15 zdobytych punktów, natomiast Rafako spadło na przedostatnią ósmą pozycję mając na koncie 9 punktów.
 
W ostatniej jesiennej serii raciborzanie w sobotę 30 listopada o godz. 17.00 zmierzą się z Cukrownikiem Lublin, który jak na razie w rozgrywkach nie zaznał smaku zwycięstwa.
SPS Automark Zduńska Wola - Rafako Racibórz 3:0 (25:13, 25:18, 25:15)
„Rafako” Racibórz: T. Surtel, G. Barciak, J. Michalak, P. Banak, A. Śmiatek, M. Gonsior, M. Ratajczak (libero), P. Wrzeszcz, A. Kabziński, M. Tolewski, D. Janc, K. Prusakowski. Trener: D. Daszkiewicz, kierownik drużyny: Mirosław Banak.
Automark Zduńska Wola: Z. Olejnik, R. Matusiak, J. Zwierko, K. Domagała, M. Wlazły, D. Witczak, D. Parkitny (libero), G. Klimek, M. Krymarys, R. Handel, R. Szymczak, M. Laskowski.

(MiR)

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02