środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Jubileuszowe Migawki

27.11.2002 00:00

Krzyżanowicka szkoła już od 11 lat wydaje swoje pisemko uczniowskie. Numer październikowy był 50. wydaniem „Migawek spod ławki”. Miesięcznik redaguje grupa młodych dziennikarzy pod kierunkiem polonistki Krystyny Ługowskiej. „Migawki” cieszą się dużą popularnością. Czytają je nasi uczniowie, a także rodzice i dziadkowie - mówi pani Krystyna. Wydając jubileuszowy numer wszyscy mieliśmy satysfakcję, gdyż powszechnie wiadomo, że łatwo zacząć, ale wytrwać trudniej.
 
Pierwsze „Migawki” ukazały się w 1991 r. pod nazwą „Gazetka szkolna” SP Krzyżanowice. W wyniku ogłoszonego w marcu 1993 r. pisemko przyjęło obecną „główkę”.
 
Po „Migawki” sięgają dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjaliści a nawet licealiści. Znaleźć można tam aktualne informacje z życia szkoły, teksty o charakterze ekologicznym i regionalnym, recenzje, opowiadania, wywiady, reportaże, felietony oraz humor szkolny. Miesięcznik w 1996 r. wyróżniony został przez rybnickie „Nowiny” w konkursie na gazetki szkolne z szczególnym uwzględnieniem tematyki ekologicznej, a w 2000 r. w konkursie Tygodnika „Angora”. W tym roku za zamieszczone tam opowiadanie nagrodę pisma „Wiktor” otrzymała uczennica Magda Rudek.
 
Inspiratorem utworzenia „Migawek” był ówczesny dyrektor Leonard Fulneczek. Od momentu powstania pisma publikowało w nim 55 młodych redaktorów.

(os)

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02