Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Spotkanie z pioseką

27.11.2002 00:00
Trudno już zliczyć, ile koncertów wyśpiewali już soliści zespołu wokalnego „Miraż”. Jedno jest pewne, są one udane i skupiają zawsze szerokie grono słuchaczy. Tak też było 24 listopada podczas imprezy „Jesienne Granie”, która odbyła się w murach Młodzieżowego Domu Kultury.

Tradycją stały się już doroczne koncerty o tematyce jesiennej, które odbywają się w jesiennej scenerii, w jesiennym nastroju i jesiennych barwach. Wokaliści śpiewali zarówno utwory pełne ekspresji, a także przepełnione melancholią. Recytowano  wiersze autorstwa Ireny Trojanek - Szmitowej i Andrzeja Biskupa. Imprezę otworzył występ Agnieszki Błońskiej, która zaśpiewała Jesiennego Pana. Zaprezentowały się również solistki: Patrycja Pitiak, Beata Kalinka, Beata Widok, Anna Mordel, Anna Monasterska, Agnieszka Busuleanu i Dominika Jasińska. Nie zabrakło również rodzynka „Mirażu” - Dawida Koczego, który zaśpiewał Sama chciała i Halo. Gościnnie wystąpił też przyjaciel zespołu - gitarzysta i poeta w jednej osobie - Adam Blokesz z Klubu Poezji Śpiewanej „Atlantyda”, który przy akompaniamencie skrzypiec zaśpiewał Modlitwę.
 
Tego wieczoru, tuż po zakończeniu występu „Mirażu”, przed publicznością wystąpiła ze swoim recitalem jazzowym Agnieszka Wilczyńska-Murakowska - wykładowczyni emisji głosu Wydziału Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przygrywał jej na instrumentach klawiszowych Marek Walarowski - wykładowca aranżacji muzycznej tejże uczelni.

E.Wa

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02