Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Fryzjerskie złoto

27.11.2002 00:00
Młodziutka uczennica Salonu Fryzjerskiego „Olymp” - Irena Chory, zdobyła złoty medal w kategorii juniorów we fryzjerstwie damskim na II Śląskim Festiwalu Fryzjerskim.

Fryzjerskie szranki odbyły się 17 listopada na deskach katowickiego Spodka. Młoda adeptka sztuki fryzjerskiej pokonała tam bezapelacyjnie siedemnastu współzawodników z całej Polski, którzy również postanowili stanąć do rywalizacji o Puchar Śląska. Po zakończeniu dwóch konkurencji polegających na uczesaniu fryzur dziennej i wieczorowej Irena Chory uplasowała się na pierwszym miejscu, otrzymując za każdą z nich najwyższą liczbę punktów. Byłam zaskoczona sukcesem i bardzo szczęśliwa, tygodnie wyrzeczeń zostały nagrodzone - wspomina zwyciężczyni. Warto dodać, że tego dnia w Spodku odbywały się również liczne pokazy w ramach targów fryzjerskich a zmagania uczestników, oprócz jurorów, komentował Norbi.
 
Utalentowana Irena przygotowywała się pod okiem Marianny Korzonek, współwłaścicielki Salonu Fryzjerskiego „Olymp”, dla której przygotowania do konkursów, choć czasochłonne i pracowite, są możliwością przekazania własnych umiejętności i prezentacji najnowszych trendów, jakie panują we fryzjerstwie w Europie i na świecie. Fryzura konkursowa ma własną modę, od koniecznej koloryzacji, specjalistycznego strzyżenia po stylistykę fryzury, która przedstawia misternie ułożoną sieć pasm o miękkich liniach. Włosy sprawiają wrażenie niesionych wiatrem. To konieczna baza, bez której nie można z sukcesem zaistnieć na żadnym konkursie. Później tygodnie ciężkiej pracy i ćwiczeń, aby fryzura była perfekcyjnie wyczesana - mówi Marianna Korzonek.
 
W sukcesie raciborzanki swój udział miały również: modelka - Adrianna Sapa, która z cierpliwością poddawała się przygotowaniom i z wdziękiem prezentowała arcydzieło stworzone przez Iwonę na konkursie, jak i Marzena Korzonek, autorka makijaży i stylizacji.

E.Wa

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02