Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (554) Data wydania: 20.11.02

Noworodki

9 listopada był jednym z najszczęśliwszych dni w życiu mojej mamy Katarzyny. Wtedy bowiem przyszło na świat jej trzecie dziecko, czyli ja - Bartek. Będę nosił nazwisko Megger. Zegar wskazywał godzinę 17.45, gdy usłyszano mój pierwszy krzyk. Wkrótce panie pielęgniarki oznajmiły mamie, że ważę 3600 g i mam 57 cm długości. Radość była niesłychana! Tatuś Piotr jest ze mnie bardzo dumny. Na moje narodziny czekały z niecierpliwością również siostrzyczki Angelika
(6 l.) i Izabela (2,5 roku). Mieszkamy w Lekartowie.

Witajcie! Mam na imię Arek. Jestem synkiem Katarzyny i Przemysława Ligęzów, ich pierwszym dzieckiem. Przyszedłem na świat 11 listopada o godz. 18.20. Ważyłem wtedy 4000 g przy długości 59 cm. Moje narodziny sprawiły ogromną radość również babci i dziadkom. Zakochali się we mnie od pierwszego wejrzenia. Mieszkamy w Raciborzu.

Witam wszystkich. Mam na imię Pascal. Przyszedłem na świat 13 listopada o godz. 19.35. Mamusia Edyta dowiedziała się niedługo potem, że ważę 3650 g i mierzę 57 cm.  Mój kochany tatuś Janusz Siwicki, nazywany przez najbliższych Niuńkiem, jest ze mnie bardzo dumny. Moje narodziny tak go uszczęśliwiły, że z radości zafarbował sobie włosy na czerwono! Oboje bardzo kochają mnie, mojego braciszka Dustina, który ma 10 lat i 7-letnią siostrzyczkę Julię. Z mojego przyjścia na świat ucieszyły się również babcie Hela i Teresa. Mieszkamy w Raciborzu.

Mam na imię Kasia. Jestem pierwszym bardzo oczekiwanym dzieckiem Ewy i Mariusza Bilków. Przyszłam na świat 10 listopada o godz. 12.06. Po narodzeniu ważyłam 3550 g i mierzyłam 56 cm. Teraz jestem już w domu otoczona wielką miłością. Powoli poznaję świat, począwszy od mojego rodzinnego Raciborza, po ulicach którego spaceruję z mamą i tatą. Z moich narodzin ucieszyła się również babcia i dziadkowie.

Mam na imię Marta. Jestem córeczką Anny i Andrzeja Pawłowskich, ich pierwszym dzieckiem. Przyszłam na świat 9 listopada, piętnaście minut przed północą. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę i tatę, babcie i dziadka! Wszyscy czekali na mnie z ogromną radością. W dniu narodzin ważyłam 3350 g przy długości 59 cm. Mieszkam w Raciborzu.

Cześć! Zegar wskazywał godzinę 14.30, kiedy postanowiłem 14 listopada ujrzeć świat. Mamusia Urszula i tatuś Eugeniusz Piontek byli uszczęśliwieni. Bardzo ucieszyło się też moje rodzeństwo: 13-letni Michał, 10-letnia Magdalena i 3-letnia Agatka. Ważyłem w dniu narodzin 3600 g, miałem 56 cm długości, co usatysfakcjonowało wszystkich. Najbardziej lubię teraz jeść, spać oraz poznawać otaczających mnie ludzi i przedmioty. Mieszkam w Rudach.

Cześć! Przyszedłem na świat 8 listopada o godz. 11.12. Tego dnia moi rodzice Maria i Bernard Rzytki nigdy nie zapomną, bowiem wtedy przyszedł na świat ich wielki skarb, trzeci syn, czyli ja! Ważyłem 4100 g przy długości 58 cm. W domu czekają na mnie bracia Robert (8 l.) i Bernard (5,5 roku). Mieszkamy w Raciborzu-Studziennej.

Mam na imię Klaudiusz. Oczka otworzyłem po raz pierwszy 14 listopada o godz. 17.05. Wtedy też usłyszano mój pierwszy donośny krzyk!  Po urodzeniu ważyłem 2900 g, a mierzyłem 53 cm. Rodzice Monika i Ryszard Milimąkowie czekali na mnie z wielką radością. Jestem ich pierwszym dzieckiem. Moje narodziny sprawiły też radość babciom i dziadkom. Mieszkam w Raciborzu.

Teraz jest nas pięcioro - ja, moi bracia - Michał, który skończył 4 lata i Wojtuś (rok i 11 miesięcy) oraz rodzice Michalina i Arkadiusz Dudek. Tworzymy szczęśliwą rodzinę, której jestem najmłodszym członkiem. Przyszłam na świat 13 listopada, o godz. 13.20. Kiedy rozległ się mój pierwszy krzyk ważyłam 3350 g i mierzyłam 53 cm. Świat jest piękny! Pragnę poznać jak najszybciej wszystko co mnie otacza. Mieszkam z rodziną w Raciborzu-Brzeziu.