Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Europejczycy z certyfikatem

13.11.2002 00:00
W miejscowym Gimnazjum odbył się konkurs europejski.

W szranki stanęły reprezentacje wszystkich klas, które miały za zadanie zaprezentowanie problematyki integracyjnej i samej Unii Europejskiej w dowolny sposób, jednak tak, by uświadomić kolegom, że wspólnota nie rozwiązuje problemów, ale stwarza jedynie ku temu warunki. Forma prezentacji zależała od inwencji młodzieży, która musiała uwzględnić historię UE, jej cel i zakres działania, problematykę traktatów, przedstawić państwa członkowskie i wspólne instytucje a także opisać integrację z Unią naszego kraju.
 
Sam konkurs przebiegł w następujący sposób. Każda z grup losowała państwo, które musiała zaprezentować. Następnie odpowiadała na pytania, rysowała plakat pt. „Droga Polski do Unii Europejskiej”, układała piosenkę promującą Polskę wśród krajów wspólnoty i nagrywała radiową reklamówkę UE dla Polaków. Było też rysowanie ze słuchu, czyli na podstawie poleceń wydawanych w języku angielskim oraz taniec-połamaniec w holenderskich drewniakach do dowolnie wybranej muzyki.
 
Komisja uznała, że najlepiej zaprezentował się klasa III a. Drugie miejsce przypadło klasie II d, a trzecie II c. Wszyscy uczestnicy otrzymali „Certyfikat Europejczyka”. Organizatorem konkursu był gimnazjalny Klub Europejski.

(mat)

  • Numer: 46 (553)
  • Data wydania: 13.11.02