Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 44 (551) Data wydania: 30.10.02

Noworodki

Witam wszystkich. Przyszedłem na świat 3 października o godz. 9.30. Mamusia Aleksandra dowiedziała się niedługo potem, że ważę 2300 g i mierzę 48 cm.  Tatuś Przemysław Wojciechowski jest ze mnie bardzo dumny. Oboje bardzo mnie kochają - jestem ich pierwszym dzieckiem. Mieszkamy w Raciborzu.

Mam na imię Mateusz. Przyszedłem na świat 10 października, gdy zegar wskazywał godz. 12.05. Moje wymiary wynosiły wtedy 3800 g i 56 cm, ku zadowoleniu wszystkich. Jestem synem Agnieszki i Krzysztofa Sychterzów, ich pierwszym dzieckiem. Mieszkamy w Raciborzu.

19 października był jednym z najszczęśliwszych dni w życiu mojej mamy Kariny. Wtedy bowiem przyszło na świat jej pierwsze dziecko, czyli ja Tobias. Będę nosił nazwisko Plura. Zegar wskazywał godzinę 3.45. Wkrótce panie pielęgniarki oznajmiły mamie, że ważę 4150 g i mam 57 cm długości. Radość była niesłychana! Tatuś Daniel jest ze mnie bardzo dumny. Z moich narodzin ucieszyły się też babcie i dziadkowie. Mieszkamy w Jastrzębiu.

Nazywam się Karolina Barcewicz. Zegar wskazywał godzinę 15.10, kiedy postanowiłam 5 października  ujrzeć świat. Mamusia Gabriela i tatuś Jacek byli uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszą pociechą, bardzo oczekiwaną i upragnioną. Ważyłam w dniu narodzin 3350 g, miałam 56 cm długości. Najbardziej lubię teraz jeść, spać oraz poznawać otaczających mnie ludzi i przedmioty. Mieszkam w Raciborzu.

Witajcie! Mam na imię Jakub. Jestem pierwszym dzieckiem Magdy i Krystiana Majerów. Urodziłem się 14 października o godz. 16.15. Rodzice są uszczęśliwieni! Kiedy zważono mnie i zmierzono okazało się, że mam 3450 g
i 56 cm. Lubię jeść, spać i przytulać się do mamy. Mieszkamy w Raciborzu.

Nazywam się Kamil Michał Strzybny. Jestem pierwszym bardzo oczekiwanym dzieckiem Sabiny i Janusza. Przyszedłem na świat 19 października o godz. 18.15. Po narodzeniu ważyłem 3450 g i mierzyłem 54 cm. Teraz jestem już w domu otoczony wielką miłością. Powoli poznaję świat, począwszy od moich rodzinnych Samborowic, po ulicach których spaceruję z mamą i tatą.

Teraz jest nas sześcioro - ja Michał, moje rodzeństwo: 13-letnia Beata, 12-letni Tomek i 8-letnia Martynka oraz nasi rodzice Irena i Henryk Zagrobelni. Tworzymy szczęśliwą rodzinę, której jestem najmłodszym członkiem. Przyszedłem na świat 8 października pięć minut po godz. 8. Kiedy rozległ się mój pierwszy krzyk ważyłem 3750 g i mierzyłem 58 cm. Mieszkam z rodziną w Raciborzu.

Cześć! Mam na pierwsze imię Patrycja, na drugie Wiktoria. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę Małgorzatę i tatusia Romana Lenortów! Jestem ich pierwszym dzieckiem. Świat ujrzałam po raz pierwszy 17 października o godz. 17.15. Ważyłam 3550 g przy długości 57 cm. Z moich narodzin ucieszyły się bardzo babcie i dziadkowie. Mieszkamy w Raciborzu.

Cześć! Przyszłam na świat 18 października o godz. 13.30. Tego dnia moi rodzice Krystyna i Ryszard Mańkiewicz nigdy nie zapomną, bowiem wtedy przyszedł na świat ich wielki skarb, drugie dziecko, czyli ja - córeczka Maja! Ważyłam 3200 g przy długości 53 cm. W domu czeka na mnie siostrzyczka Magda, która ma 15 lat. Mieszkamy w Raciborzu.