Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Lekcja obieżyświata

16.10.2002 00:00
Już po raz kolejny uczniowie z Gimnazjum nr 2 wzięli udział w nietypowej lekcji geografii. Tym razem zajęcia poprowadził pracownik Pomaturalnej Szkoły Turystyki, z zamiłowania podróżnik - wrocławianin Bolesław Grabowski.

Gość zawitał do gimnazjum na Ostrogu na zaproszenie nauczycielki geografii Małgorzaty Furmanowicz i dyrektor szkoły Ludmiły Nowackiej. Podczas dwugodzinnych zajęć, jakie odbyły się 3 października, uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami, kulturą i historią mieszkańców Ameryki Południowej, na przykładzie Boliwijczyków. Prowadzący w pasjonujący sposób opowiadał o miejscach godnych zwiedzenia, m.in. mieście założonym przez Inków, jeziorze Titicaca i Andach. Zaciekawił uczniów wieloma przygodami, a także zachęcił do uczenia się języków obcych. Opowieści podróżnika wzbogacone były prezentacją przeźroczy, kolorowych strojów mieszkańców Boliwii, jak również przedmiotami codziennego użytku. Ciekawostką były sandały wykonane z opony.
 
Gimnazjaliści chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach, zadając nurtujące ich pytania. Spotkania tego typu pozwalają uczniom poznać życie codzienne i problemy, z jakimi borykają się ich rówieśnicy, zamieszkujący odległe kontynenty, a przede wszystkim pogłębiają i uatrakcyjniają zdobyte już na lekcjach geografii wiadomości - mówi Małgorzata Furmanowicz.

E.Wa

  • Numer: 42 (549)
  • Data wydania: 16.10.02