Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 41 (548) Data wydania: 09.10.02

Noworodki

Mam na pierwsze imię Kamil, na drugie Robert. Przyszedłem na świat 16 września, gdy zegar wskazywał godz. 14.55. Moje wymiary wynosiły wtedy 3850 g i 57 cm, ku zadowoleniu wszystkich. Jestem synem Bożeny i Marka Uliczków, ich pierwszym dzieckiem. Mieszkamy w Borucinie.

Nazywam się Daniel Kaproń. Jestem drugim bardzo oczekiwanym dzieckiem Iwony i Dariusza. Przyszedłem na świat 23 września o godz. 21.50. Po narodzeniu ważyłem 3250 g i mierzyłem 52 cm. Teraz jestem już w domu otoczony wielką miłością. Powoli poznaję świat, począwszy od moich rodzinnych Ocic, po ulicach których spaceruję z mamą, tatą i siostrzyczką Alicją, która ma 8 i pół roku.

Mam na imię Wiktoria. Mamusia Aneta zobaczyła mnie po raz pierwszy 24 września w nocy - o godz. 2.15. Tatuś Dariusz Wertepny jest mną zachwycony. Mam siostrzyczkę: Jessica skończyła 5 lat. W dniu narodzin ważyłam 3200 g i miałam 54 cm, co zadowoliło wszystkich. Mieszkam z rodziną w Wojnowicach.

Witajcie! Mam na imię Magdalena. Jestem córeczką Elżbiety i Piotra Hornych, ich pierwszym dzieckiem. Urodziłam się 23 września w nocy - dokładnie o godzinie 16.00. Rodzice są uszczęśliwieni, podobnie dziadkowie Stefan i Józef oraz babcie Wanda i Marianna! Kiedy zważono mnie i zmierzono okazało się, że mam 2700 g i 46 cm. Mieszkamy w Kietrzu, który oglądam na razie z okna naszego domu, ale obiecuję sobie że zwiedzę go dokładnie, kiedy mamusia zacznie zabierać mnie na spacery.

Cześć! Przyszedłem na świat  23 września o godz. 21.15. Tego dnia moi rodzice Sonia i Waldemar Wieczorkowie nigdy nie zapomną, bowiem wtedy przyszedł na świat ich wielki skarb, drugie dziecko, czyli ja! Ważyłem 4200 g przy długości 58 cm. Z moich narodzin ogromnie ucieszył się brat Sebastian, który ma prawie 4 lata. Mieszkamy w Lekartowie.

Nazywam się Jakub Pietrzyk. Cudownie już być na świecie, widzieć tyle interesujących rzeczy wokół, kochającą mamusię Barbarę i tatę Piotra oraz braci: Rafała, który ma 8 lat i 6-letniego Dawida. Mieszkam w Raciborzu. Urodziłem się 24 września, o godz. 9.44. Ważyłem 2800 g przy długości 52 cm.

Cześć! Mam na imię Michał. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę Beatę i tatusia Romana Woźnych! Jestem ich pierwszym dzieckiem. Świat ujrzałem po raz pierwszy 23 września o godz. 17.00. Ważyłem 3700 g przy długości 56 cm. Z moich narodzin bardzo ucieszyły się babcie i dziadkowie - Wanda i Edmund oraz Krystyna i Alojzy, dla których jestem pierwszym wnukiem! Mieszkam w Raciborzu.

Cześć! Jak cudownie już być na świecie z mamą i tatą, którzy bardzo mnie kochają i rozpieszczają. Jestem ich drugim dzieckiem, uragnionym synkiem. Powitałem mamusię 24 września o godz. 21.10. Panie pielęgniarki położyły mnie niezwłocznie na wadze - miałem 3400 g przy długości 55 cm. Rodzice Aurelia i Lucjan Kubicowie zabrali mnie do domu, gdzie czekała już na mnie siostra - 2,5-letnia Klaudia. Mieszkamy w Dzimierzu.

Przemek Kaczkowski to właśnie ja. Tak się złożyło, że przyszedłem na świat 25 września o godz. 10.24. Moje wymiary wynosiły wówczas 3200 g i 54 cm. Mam starszego o 3 lata braciszka Kamila, a naszymi rodzicami są Beata i Apoloniusz. Mieszkamy w Krzanowicach.

Mam na imię Adrianna. Zegar wskazywał godzinę 11.31, kiedy postanowiłam 26 września na własne oczy ujrzeć świat. Mamusia Elżbieta i Tatuś Grzegorz Łozowy byli uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszą pociechą, bardzo oczekiwaną i upragnioną. Ważyłam w dniu narodzin 3250 g, miałam 55 cm długości. Najbardziej lubię teraz jeść, spać oraz poznawać otaczajacych mnie ludzi i przedmioty. Z moich narodzin bardzo ucieszyły się też babcie, dziadkowie i wujkowie. Mieszkam w Raciborzu.

Ewelina Zgolińska - to właśnie ja. Przyszłam na świat 29 września o godz. 17.00. Moje wymiary wynosiły 2200 g i 50 cm. Mam starszego o 6 lat brata Dawida, a naszymi rodzicami są Małgorzata i Piotr. Mieszkamy w Raciborzu.

Witajcie! Przyszłam na świat 1 października o godz. 15.45. Mam na imię Wiktoria. Ważyłam w dniu narodzin 3650 g i miałam 58 cm długości. Jestem pierwszym dzieckiem Eweliny i Piotra Świderków. Mieszkam w Raciborzu.

Teraz jest nas pięcioro - ja, moje siostry 4-letnia Patrycja i 3-letnia Daria oraz nasi rodzice Justyna i Dariusz Miensopustowie. Tworzymy szczęśliwą rodzinę, której jestem najmłodszym członkiem. Przyszłam na świat 26 września o godz. 11.35. Kiedy rozległ się mój pierwszy krzyk ważyłam 3200 g i mierzyłam 52 cm. Mieszkam z rodziną w Pawłowie.

Jestem córeczką Anny i Tomasza Pawlików, ich pierwszym dzieckiem. Urodziłam się 26 września o godz. 10.50. Ważyłam wtedy 3050 g i miałam 53 cm. Na moje przyjście na świat czekały z niecierpliwością również babcie i dziadkowie oraz ciocia Ania. Mieszkam w Raciborzu.

To ja, Szymek! Mama urodziła mnie 1 października o godz. 14.30. Moje wymiary: 4100 g i 60 cm. Mam 3,5-letniego braciszka Adasia. Rodzice Agnieszka i Roman Kostkowie bardzo nas kochają. Mieszkamy w Raciborzu.

Witajcie! Mój pierwszy krzyk rozległ się w szpitalu 26 września w nocy - o godz. 2.30. Niedługo potem moja mamusia Gabriela Marek dowiedziała się, że ważę 3950 g i mierzę 59 cm. Tatuś Hubert zabrał nas do domu, gdzie czekało już na mnie rodzeństwo: 16-letni Adam, 15-letni Adrian, 9-letni Rafał, 7-letnia Martynka oraz 2,5-letnia Gosia. Mieszkamy w Rudach.

Mam na imię Dominik. Gdy zegar wskazywał godz. 7.00, 30 września, złapałem swój pierwszy oddech. Panie pielęgniarki były bardzo miłe. Delikatnie położyły mnie na wadze, która wskazała 2550 g i zmierzyły - wynik: 49 cm. Mama Izabela i tatuś Jan są szczęśliwi, że jestem. Mieszkamy w Grzędzinie.

1 października był dla moich rodziców Heleny i Alfreda Kocjanów dniem szczególnym, bowiem wtedy przyszła na świat ich córeczka Ewa - czyli ja! Była godzina 10.25, kiedy mamusia usłyszała mój pierwszy krzyk. Ważyłam wtedy 3350 g przy długości 59 cm. W domu czekały już na mnie siostrzyczki: 10-letnia Justynka i 4-letnia Sylwia oraz brat 7-letni Mirek. Mieszkamy w Kobyli.