Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 39 (546) Data wydania: 25.09.02

Noworodki

Na pierwsze imię mam Michał, na drugie Jan. Przyszedłem na świat 14 września, gdy zegar wskazywał godz. 18.20. Moje wymiary wynosiły wtedy 3250 g i 55 cm, ku zadowoleniu wszystkich. Jestem synem Magdy i Krzysztofa Krętoszów, ich pierwszym dzieckiem. Mieszkamy w Raciborzu.

15 września był jednym z najszczęśliwszych dni w życiu mojej mamy Bożeny. Wtedy bowiem przyszło na świat jej trzecie dziecko, czyli ja - Michał. Zegar wskazywał godzinę 3.20. Wkrótce panie pielęgniarki oznajmiły mamie, że ważę 2200 g i mam 51 cm długości. Radość była niesłychana! Tatuś Janusz Suchanek jest ze mnie bardzo dumny. Mam braci: Dawid skończył 3, Grześ 9 lat. Mieszkamy w Raciborzu.

Mam na imię Marta. Jak cudownie już być na świecie z mamą i tatą, którzy bardzo mnie kochają i rozpieszczają. Jestem ich trzecim dzieckiem, uragnioną córeczką. Powitałam mamusię 9 września o godz. 12.45. Panie pielęgniarki położyły mnie niezwłocznie na wadze - miałam 3100 g przy długości 51 cm. Rodzice Danuta i Marek Janczyszynowie zabrali mnie do domu w Raciborzu, gdzie czekali już na mnie bracia: 7-letni Kamil i 9-letni Sławek.

Nazywam się Filip Tomasz Piszczan. Urodziłem się 10 września o godzinie 10.37. Rodzice Aldona i Jerzy są uszczęśliwieni! Jestem ich drugim dzieckiem. Mój brat Jakub skończył roczek i siedem miesięcy. Kiedy zważono mnie i zmierzono okazało się, że mam 3550 g i 56 cm. Mieszkamy w Raciborzu, który oglądam na razie z okna naszego domu, ale obiecuję sobie że zwiedzę go dokładnie, kiedy mamusia zacznie zabierać mnie na spacery.

Mam na imię Karolina. Jestem drugim bardzo oczekiwanym dzieckiem Aleksandry i Krystiana Wiertelorzów. Przyszłam na świat 14 września o godz. 7.10. Po narodzeniu ważyłam 3700 g i mierzyłam 58 cm. Teraz jestem już w domu otoczona wielką miłością. Powoli poznaję świat, począwszy od mojej rodzinnej Brzeźnicy, po ulicach której spaceruję z mamą, tatą i braciszkiem Kamilem, który ma 3 lata.

Mamusia Barbara zobaczyła mnie po raz pierwszy 12 września o godz. 17.07. Jestem jej trzecią córeczką. Tatuś Marek Pachuła jest mną zachwycony. Mam siostrzyczki: Aneta ma 10 lat, Karolina 7. W dniu narodzin ważyłam 3100 g i miałam 53 cm, co zadowoliło wszystkich. Mieszkam z rodziną w Chałupkach.

Cześć! Nazywam się Monika Kociołek. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę Marlenę i tatusia Michała! Jestem ich drugim dzieckiem. Świat ujrzałam po raz pierwszy 15 września o godz. 11.35. Ważyłam 3600 g przy długości 57 cm. Moja siostra Marta ma 5 lat. Mieszkam w Raciborzu.

Cześć! Przyszedłem na świat  10 września o godz. 13.55. Tego dnia moi rodzice Ewelina i Bernard Foltysowie nigdy nie zapomną, bowiem wtedy przyszedł na świat ich wielki skarb, trzecie dziecko, czyli ja! Ważyłem 3500 g przy długości 55 cm. Z moich narodzin ogromnie ucieszył się brat Michael, który ma 8 lat i siostrzyczka -  5-letnia Julia. Mieszkamy w Bolesławiu.

Cudownie już być na świecie, widzieć tyle interesujących rzeczy wokół, kochającą mamusię Grażynę i tatę Bolesława Krawców oraz siostry: 5-letnią Joannę i 1,5-roczną Kamilę. Mieszkam w Głubczycach. Urodziłam się 10 września, o godz. 16.30. Ważyłam 3250 g przy długości 56 cm.